Senaryoyu okurken bile gülmüş

“Hadi İnşallah” filminde Zodi karakterini canlandıran ünlü oyuncu İdil Dizdar, Fuqa isimli kitaptan uyarlanan filmin perde arkasıyla ilgili açıklamalarda bulundu.
Uzun film maratonunun ardından Muğla’nın Bodrum ilçesinde yaşayan ailesini ziyarete giden İdil Dizdar, filmi ilk izlediğinde kahkahalarını tutamadığını söyledi. Genç yaşta önemli başarılara imza atan Bodrumlu oyuncu fotoğrafçılık, yönetmenlik ve oyunculuk serüvenini İHA muhabirine anlattı.
“Hadi İnşallah” filminde önemli karakterlerden birini canladıran İdil Dizdar, oyunculuğa ağırlık vermeye devam edeceğini söyledi. Yılmaz Erdoğan’ın verdiği bir yıllık eğitim sonrası beyaz perdede yıldızı parlayan Dizdar, “Benim karakterim Zodi. Baş karakterin kız kardeşini canlandırıyorum. Benim için çok güzel bir deneyim oldu. Daha önce bulunduğum setlerden farklı bir ortamda çalıştım. Filmde Murat Boz’un olması ayrı bir etki yarattı. Yönetmeni tanıyor olmam da benim için güzel bir ortam sağladı. Sette bir sürü anımız var. Gerçekten çok güzel bir film oldu. Filmin beni cezp etmesinin en önemli nedenlerinden biri senaryonun çok komik olması. Senaryoyu ilk okuduğumda kahkahalara boğuldum. En mutlu olduğum noktaysa senaryoyu güzel şekilde oynayabilmemiz oldu” diye konuştu.

FOTOĞRAFÇILIKTAN OYUNCULUĞA
İdil Dizdar bir dergide fotoğrafçılık ve yönetmenlik yaparken oyunculukla tanıştığını ifade ederek, “Bu işlere fotoğrafçılıkla başladım, yönetmenlikle devam ettim. Daha sonra ’Çok Güzel Hareketler Bunlar’ projesinde oyunculuk ve yazarlık yaptım. Kelebeğin Rüyası filminde oynadım. Filmden sonra yönetmenliğe devam ettim. Klip çekimleri yaptım. Son olarak da Gökçe’nin klip çekimini yaptım. Bu proje önüme geldi ve başarı ile bitirdim. Bundan sonraki projeleri de değerlendireceğiz. Oyunculuğa ağırlık vereceğim” dedi.

KAHKAHALAR HAVADA UÇUŞTU
Genç oyuncu Dizdar, “Ben bu filimde oynamama rağmen filmi ilk izlediğimde kahkahalara boğuldum. Filmi izlediğimde bir müddet sonra kendimden de soyutlanarak izlemeye başladım. Bence çok güzel bir film, gülmek isteyen herkesin gitmesini tavsiye ederim. Film Fuga isimli bir kitaptan esinlenme. Her kitabı senaryolaştırırken, ekrana aktarırken değişiklikler yapmak zorunda kalırsınız. Bu nedenle tam olarak ekrana yansıtılamayabilir ve bu hep eleştirilir. Bu noktada eleştiriler olacak tabii ki” dedi.
Dizdar’ın annesi Filiz Dizdar ise kızıyla gurur duyduğunu söyleyerek, “Kızım çok güzel fotoğraflar çeker, yönetmenlik yapardı. Böyle bir projede yer alması bizleri daha da gururlandırdı” ifadelerini kullandı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.