Napolyon Tülin !

Ünlü model Tülin Şahin, yeni koleksiyonunda Napolyon’un eşi Josephine’yi podyuma taşıyacak. Şahin, “Josephine’nin eşi Napolyon gibi ’para para para’ değil; ’moda moda moda’ diyeceğiz” dedi.
Genç moda tasarımcısı Emine Yıldırım, 19’uncu yüzyıl Fransız döneminin ihtişamından etkilenerek hazırladığı “Age in Vogue” adlı koleksiyonu ile moda severlerin karşısına çıkmaya hazırlanıyor. İzmir Swiss Otel’in balo salonuna kurulacak “19’uncu yüzyıl Paris sokağı” dekorunda ise podyumda ünlü model Tülin Şahin boy gösterecek. Organizasyonunu ve koreografisini Öner Evez’in üstlendiği, 6 Aralık’ta gerçekleşecek ve 22 modelin yer alacağı defilede, Tülin Şahin, Napolyon’un eşi Josephine olarak podyuma çıkacak.
Defile ile ilgili açıklama yapan Tülün Şahin, “Dönemin en güçlü, zeki ve yaşadığı dönem içinde Paris modasının kendisinden ilham aldığı bir kadını podyumda canlandıracak olmak çok heyecan verici. Eşi Napolyon gibi biz ’para para para’ değil; ’moda moda moda’ diyeceğiz” dedi.
Emine Yıldırım, moda tarihinde 19’uncu yüzyıldan çok etkilendiğini belirterek, “Moda tarihinde en çok 19’uncu yüzyıldan etkilendim. Güzelliği ve ihtişamı ile bir dönemin imparatoriçesi olarak anılan Napolyon’un eşi Josephine bunlardan birisidir. Yaşadığı dönem boyunca Paris modası onun elbiselerinden ilham aldı. Ayrıca Napolyon’la olan aşkları kitaplara konu olmuştur. Josephine özel olarak beni de etkilemiştir ve koleksiyonda birkaç parça ile onun kıyafetlerini yorumlamaya çalıştım. Bu kıyafetlerle Tülin Şahin Josephine olup bizi büyüleyecek” şeklinde konuştu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.