Dilan Çıtak Kim -Dilan Çıtak Resimleri

Dilan Çıtak Kim,Dilan Çıtak Kimdir,Dilan Çıtak İbrahim Tatlısesin Kızımı..

İbrahim Tatlıses’in kızı olduğu iddia edilen Dilan Çıtak, 2 Aralık 1989 İstanbul doğumlu.

2003 yılında Pera Güzel Sanatlar Lisesi Müzik bölümünde yarı burslu olarak okumaya başladı. Asıl branşı şan olarak başladığı eğitimine piyano ve keman dersiyle de   devam etti. 2 sene keman 4 sene piyano çaldı kemanı bırakarak enstürmanına piyano olarak devam etti. Okul süresince müzikallerde ve korolarda yer aldı. Caz orkestralarında solistlik yaptı. Aynı zamanda Pera tiyatroda 2 sene oyunculuk eğitimi aldı
2007’de mezun oldu ve Müjdat Gezen konservatuar 1 de batı müziğini kazanarak eğitimine basladi ve bitirdi.
2011’de dil ve muzik egitimi icin Amerika’ya gitti. “Berklee College Of Music” öğrencilerinden oluşan ceşitli ekiplerle büyük sahnelerde konserler verdi. (Harper’s Ferry,Wally’s Cafe,939 Cafe). Kendi alanında bir çok başarıya imza atmış “The Julliard School”dan mezun Amerikali bir vokal hocası ile vokal çalışmaları yaptı. Bir yıllık dil ve müzik eğitimi sonrasında Türkiye’ye dönüş yapti. İTÜ İngilizce müzikoloji bolümünü kazanarak eğitimine bu alanda devam ediyor.
Sanat okulunda Keman ve Piyano hocalığı yapıyor. Kendi projesi olan SOUL SENSATION band’in solistliği ve İskender Paydaş’ın “Zamansız Şarkilar” projesinde de vokal olarak yer alıyor.
Kendisi gibi müzisyen olan Yiğit Çıtak ile evliliği sonrası onun soyadını almıştı

Eklenme : 22.03.2013 Gösterim : 1341

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !