Kategoriler
Magazin Haberleri

Bağcılar Ferhat Göçer konseriyle coştu

Bağcılar Belediyesi tarafından “18.Geleneksel Çevre Etkinlikleri” kapsamında düzenlenen Ferhat Göçer konseriyle vatandaşlar doyasıya eğlendi.
Bağcılar Belediyesi tarafından her yıl 12-19 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen Geleneksel Çevre Etkinlikleri bu yıl Bağcılar Meydanda yapılan bir dizi etkinlikle devam etti. Bağcılar Belediyesi etkinliklerin son gününde Ferhat Göçer konseri düzenledi. Etkinliklere Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, Bağcılar İlçe Kaymakamı Erdal Çakır, Ak Parti Bağcılar ilçe Başkanı İsmet Öztürk ve çok sayıda vatandaş katıldı. Ferhat Göçer konseri öncesi ilkokul öğrencilerinin geri dönüşüm temalı defilesi katılımcılar tarafından büyük beğeni topladı.

“ÇEVREYE ÖNEM VEREN BİR BELEDİYEYİZ”
18’inci Geleneksel Çevre Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Ferhat Göçer konseri öncesi konuşma yapan Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Çevre dönüşümümüzde 40 bin fesleğen dağıttık. Her yıl olduğu gibi bu sene de çocuklarımızla uçurtma etkinliğini gerçekleştirdik. Son olarakta Bağcılar Meydanda şuanda yan tarafımızda devam eden şişeden geri dönüşüm gösterimizi çocuklarımıza öğrencilerimize izlettik. Kuruluşumuzdan bu yana çevreye önem veren bir belediye olarak çevre ile ilgili toplantılar düzenlediğimizi biliyorsunuz” diye konuştu.

“22 MAHALLEYE 22 NOSTALJİ BAHÇESİ OLUŞTURACAĞIZ”
Geçmişte bağıyla bahçeleriyle anılan Bağcılar’ın yok olma durumuna geldiğini ifade eden Başkan Çağırıcı, “Geçmişten yoğun yapılaşma yüzünden yok olma tehlikesiyle karşı karşıya kalan Bağcılar’a yeni yerler yapmaya çalışıyoruz. Bizler belediye olarak fırsat bulduğumuz her yerde küçük büyük parklar yapmaya çalışıyoruz. Herkes bu ilçede sağlık bir yaşama hakkına sahip olduğunu düşünüyoruz. Bizim başlamış olduğumuz bahçelerimizde ve nostalji bahçelerimize yeni bahçeler ekledik. Şimdi hedefimiz 22 mahallemizi 22 nostalji bahçesi oluşturmak istiyoruz. Bu bahçelerde vatandaşlarımız mangal yapma yeri bulurken ve aynı zamanda kısa mesafede çocuklarıyla nefes alma ortamı bulacaklar” şeklinde konuştu.

“BU BAHAR 1 MİLYON 300 BİN ÇİÇEK DAĞITTIK”
Çevreye çok önem veriyoruz ve bağcıları yeşillendirmek için çalışmalarımıza devam ediyoruz diyen Çağırıcı, “Bu bahar ilçemizde 1 milyon 300 bin mevsimlik çiçek ve sümbül ektik. İnşallah yaptığımız çalışmalarla yeşil alanlarımızı daha fazlı artırarak yolumuza devam edeceğiz. Çalışmalarımız kapsamında 200 dönümlük bir park ve bahçemizin çalışmalarını yapıyoruz” ifadelerini kullandı.

FERHAT GÖÇER ŞARKILARIYLA RENK KATTI
Bağcılar Meydanı’ndaki programın ilerleyen dakikalarında sahne alan ünlü şarkıcı Ferhat Göçer, seslendirdiği eserlerle davetlilere müzik ziyafeti verdi. Ferhat Göçer’in şarkılarına vatandaşlar eşlik ederken hareketli parçalarda ise oynayarak doyasıya eğlendi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.