2013-2014 Ünlülerin Mal Varlıkları/Hangi Ünlü Ne Kadar Kazanıyor?

Ünlulerın Mal Varlıkları 2013-2014 , sanatçıların mankenlerin şarkıcıların mal varlıkları 2013 2014 2013 -2014 şarkıcılar ne kadar kazanıyor, 2013 – 2014 mankenler ne kadar kazanıyor, 2013-2014  yönetmenler ne kadar kazanıyor, 2013  -2014 hangi ünlü ne kadar kazanıyor,  ibrahim tatlıses mal varlığı ne kadar kazanıyor, 2013 necati şaşmaz mal varlığı ne kadar kazanıyor, 2013-2014  tarkan mal varlığı ne kadar kazanıyor, 2013-2014   sezen aksu mal varlığı ne kadar kazanıyor, 2013 -2014 cem yılmaz mal varlığı ne kadar kazanıyor..

Sinema, televizyon, müzik ve podyum dünyasının ünlüleri ne kadar kazanıyor?

unlulerin_gulduren_gaflari_galeri13709870730_h1037555

GÜLBEN ERGEN
Gülben Ergen’in mal varlığı hakkında daha önce de çok şey söylenmişti. 50 tane ticari taksisi, Feneryolu’nda bir, Antalya’da iki daire, Zekeriyaköy’de villa sahibi olduğu iddia edilmişti. Ergen eşi Mustafa Erdoğan’dan boşanırken verdiği mal varlığı beyanında bunların hiçbirini saymadı. Ünlü sanatçı aylık 30 bin TL geliri ve Bahçeköy’de bir evi olduğunu söyledi.

NECATİ ŞAŞMAZ
Necati Şaşmaz Kurtlar Vadisi ile kazandığı parayı ailesiyle birlikte yatırıma dönüştürüyor. Ağabeyi Naci Şaşmaz ile birlikte Bolu’nun Gerede ilçesinde büyükbaş hayvan yetiştiriciliğine soyunduğu biliniyor. Necati Şaşmaz, yatırımlarını sürekli olarak Gerede’ye yapıyor. Şaşmaz ailesi daha önce de Gerede’ye büyük bir ahşap fabrikası kurmuştu.

ATA DEMİRER
Yılın büyük kısmını Bozcaada’da geçiren Ata Demirer, sonunda hayaline kavuşuyor. Eyvah Eyvah ve Eyvah Eyvah 2 filmlerinin çekimlerini de burada yapan ünlü komedyen, Bozcaada’da bir üzüm bağı sahibi olmak için kolları sıvadı. Bu hayalini twitter’da da paylaşan Ata Demirer, parasını bu işe yatırıyor. En son 300 bin TL değerinde boğaz manzaralı bir üzüm bağı arazisini kapattı.

ORHAN GENCEBAY
Baltalimanı’nda yalı dairesi, Etiler’de iki daire, Bodrum’da villa, Unkapanı’nda ofis, Etiler’de villa, Mercedes otomobil, Suziki otomobil ve bankada hatırı sayılır bir nakit servetine sahip.

TUBA BÜYÜKÜSTÜN
Ekranların popüler isimlerinden Tuba Büyüküstün, oyunculuktaki başarısını ticarete taşıdı. Dizi ve sinema filmlerinden kazandığı tüm gelirini ‘Baykon Endüstriyel Tartım Sistemleri’ ve ‘İstron Elektronik Teknolojileri’ adlı iki firmaya yatıran başarılı oyuncu, annesi ve babasıyla kurduğu şirketin yurt dışına açılmasını sağladı. Kazakistan, Azerbaycan ve Kırgızistan’da şubeler açan Büyüküstün, gözlerini Ortadoğu’ya çevirdi. Arap ülkelerinde gördüğü ilgi sayesinde şirketinin başarılı olacağına inanan oyuncu, Dubai ve Suriye gibi yerlerde şirketinin faaliyet göstermesi için de düğmeye bastı.

EMRAH
Ünlü sanatçı cimriliği ve emlağa olan ilgisi ile biliniyor. Bir dönem spor kompleksi satın alan Emrah’ın 100’e yakın gayrimenkulü olduğu tahmin ediliyor

SEREN SERENGİL
Ticarete atılan ünlüler arasında o da var. Bir cam atölyesi hayali kuran ve dünyanın en pahalı tabaklarını üretmeyi hedeflediğini belirten güzel sanatçı, süsleme konusunda markalaşmayı hedefliyordu. Serengil, “Üreteceğim tabaklar koleksiyon parçaları olup dünyada sadece 100 ailede olacak. Bunları çok önemli bir markanın adı altında satışa sunacağım” demişti. Ve bu hayali gerçek oldu şimdi bu işi yapıyor.

BÜLENT ERSOY
Ünlü sanatçı sıradışı bir alanda yatırım yapıyor. Kazandığı parayı inşaat makinalarına yatırıyor. Ersoy’un bir tanesinin değeri 250 bin doları bulan dozer ve kepçelere sahip olduğu ve bunları haftalığı 10 bin dolardan kiraladığı biliniyor. Yani diva bir dozer kraliçesi.

SERTAB ERENER
Şarkıcı Sertab Erener ve sevgilisi Demir Demirkan’ın mortgage (ipoteğe dayalı uzun vadeli gayrimenkul satın alma sistemi) danışmanlığı ve inşaat alanında faaliyet gösteren bir şirketi var. ‘Demirkan Yatırım İnşaat Sanayi ve Dış Ticaret’ adını verdikleri şirketlerinin sermayesi 100 bin TL. Son kurdukları şirketleriyle birlikte toplam beş şirketleri olan ikilinin, yatırım şirketinin merkezi Cihangir Sıraselviler Caddesi’nde bulunuyor.

SİBEL CAN
Ünlü sanatçı da parasını emlağa yatıranlar arasında. Sadece İstanbul’da 50 dairenin sahibi. Nakkaştepe’de ve Levent’te boğaz manzaralı villa, Bodrum’da 2 villa, Miami’de villa ve yarış atı ile bankada yüklü bir nakitin sahibi

İBRAHİM TATLISES
Sanatçının Seyrantepe’de bir iş hanı, marketi, mağazası ve konfeksiyon fabrikası bulunuyor. Bunların haricinde; Cevahir Alışveriş Merkezi’nde solaryum salonu, Bodrum ve Kuşadası’nda oteli, gece kulübü, uçak ve taksi şirketi, villaları, Almanya Hamburg’ta fabrikaları da olduğu biliniyor. Tam bir kebap üstadı olan Tatlıses, lahmacun zincirinin de sahibi

FERDİ TAYFUR
Marmaris’te bir yarımada, Marmaris’te benzin istasyonu, Adana’da 50 daire, İstanbul Emirgan’da 6 villa, Sarıyer’de bir daire,Tarabya’da bir daire, Tarabya’da 4 katlı bir villa, bankada bir miktar nakitnin sahibi..

MUAZZEZ ABACI
Tuzla’da villa, Kuzguncuk’ta daire, Sişli’de daire, bankada nakit, bir otomobil, bir cip

EMEL SAYIN
Wolksvagen turbo jeep, Demirciköy’de bir villa, Datça’da bir yazlık, Nişantaşı’nda bir dükkan, bankada bir miktar para, altın takı seti.

TARKAN
Beykoz Öğümce Köyü’nde çiftlik, Tarabya Sümer Korusu’nda 2.1 milyon YTL değerinde villa, Arnavutköy’de tarihi köşk, Newyork’ta daire (Manhattan’da 1999 yılında ‘mortgage’ sistemiyle 450 bin dolara aldığı dairenin değeri 4 milyon dolara ulaştı.) Los Angeles’ta studio daire, iki cip, bir otomobil.

SEZEN AKSU
Sarıyer’de villa, Kanlıca’da villa, Bodrum’da villa, Ankara’da daire, İzmir’de iki daire, iki at, bir cip, İki otomobil, bankada nakit para

TÜRKAN ŞORAY
Etiler-Boğaz sırtlarında bir villa, Beşiktaş’ta bir iş hanı, 2003 model bir otomobil.

KAYAHAN
Acar sitesinde villa, Gömeç’te villa, Etiler’de daire, bir cip, bir otomobil, bankada hatırı sayılır nakit.

TUĞBA ÖZAY
Suzuki bir motosiklet, cip, Antalya’da bir milyon YTL değerinde 13 dönüm çiflik, İstanbul’da villa, bankada hatırı sayılır nakit

DENİZ AKKAYA
Bebek’te yalı dairesi, Audi Q7 cip

ÇAĞLA ŞİKEL
Ulus’ta bir ev, Range Rover marka cip, bankada hatırı sayılır nakit

AZRA AKIN
Kemer Country’de ev, 2006 Audi araç, bankada nakit.

NEFİSE KARATAY
Gökçeada’da ev, Erenköy’de daire, Range Rover cip.

CEM YILMAZ
Levent’te bir villa, 1 milyon dolar değerinde bir tekne, Çeşme’de villa, bir benzin istasyonu, Bentley otomobil, 2005 model ve 300 bin euro değerinde, 3 Maxi Scooter motosiklet, 1 Mini Cooper, 1 antika Anadol, 1 cip, 3 Porsche (Toplam değeri 1 milyon YTL), Mini Cooper’ın son modeli Sidewalk

SERDAR ORTAÇ
Servetini kumarda eriten sanatçı bir kalıp atölyesinin sahibi. 1979’da kurulan ve plastik enjeksiyon alanında faaliyet gösteren ‘Sertaç Kalıp Atölyesi’, gayrimenkuller dışında bilinen tek yatırımı.

ERKAN PETEKKAYA
1993’ten beri kadrolu devlet tiyatrocusu olan Erkan Petekkaya, Öyle Bir Geçer Zaman Ki dizisinde canlandırdığı Ali Kaptan rolüyle 7’den 70’e tanınır hale geldi. Ünlü oyuncu, uzun yıllardan beri hayalini kurduğu kasap dükkanını geçtiğimiz yıl Beykoz’da açtı. Mest Et kasap dükkanı ile Petekkaya’da ticarete atılan ünlüler kervanına katıldı.

İBRAHİM DEMET KUTLUAY
Ünlü basketbolcu İbrahim Kutluay ile eşi Demet Kutluay, mutfakla araları iyi olmamasına rağmen dekorasyon zevklerine güvenerek Eyüp’teki Flatofis’te, Latife adlı bir restoran açtılar. Kutluay çifti, restoranın menü içeriğini ise ortak oldukları Enis Şener’in sorumluluğuna bırakmış. Restoran haricinde İbrahim Kutluay’ın 2001 yılında, basketbol alanındaki bilgi ve deneyimini gelecek nesillere aktarmak düşüncesiyle, birkaç arkadaşıyla birlikte açtığı İbrahim Kutluay Basketball Academy’yi kurduğunu biliyoruz.

KENAN DOĞULU
ABD’de çeşitli yatırımları bulunuyor. Doğulu’nun, yılın yarısını geçirdiği Los Angeles’ta Ken Love Yourself adlı bir giyim mağazası var. Sadece patronluk değil aynı zamanda tasarımcılığa da el atan şarkıcı, aynı zamanda bir yapım şirketi sahibi.

OKTAY KAYNARCA
Usta oyuncu Oktay Kaynarca da oyunculuğun yanı sıra ticaretle ilgilenen ünlülerden. Kaynarca, Adanalı’da oynadığı dönemden etkilenmiş olacak ki Pendik’te, Türkiye’nin en büyük outlet alışveriş merkezi olan Via/Port’ta bir oto yıkamacı açmış

OZAN GÜVEN
Oynadığı dizilerle milyonların sevgilisi haline gelen Ozan Güven, konservatuar yıllarında açtığı ayakkabı dükkanıyla erken yaşta ticarete atılan ünlüler arasında. Başarılı oyuncu ayakkabı satmanın kendisini özgür kıldığını belirtirken “Hiçbir şey yapmazsam, ayakkabı satarım” diyor.

SİNAN ÇETİN
Usta yönetmen Zeki Ökten’in asistanı olarak başladığı sinema kariyerinde başarılı işlere imza atan Sinan Çetin’in, bir zamanlar kendi yapım şirketi Plato Film’in de bulunduğu Cihangir semtinde çok sayıda gayrimenkul sahibi oldu. Ünlü yönetmen aynı zamanda akademisyen-yazar Atilla Yayla ile birlikte kurdukları bir yayınevinin de sahibi.

YAĞMUR ATACAN
Bir kız babası olan ünlü oyuncu Yağmur Atacan da oyunculuğun yanı sıra dış ticaretle uğraşıyor. Cihan Uzunhekim ile kurduğu YC Dış Ticaret adlı şirkette bu alanda çalışmaya başlayan Atacan’ın şirketinin ismi ortakların baş harfiyle başlıyor. Yağmur Atacan artık elektronik eşya ithalat ve ihracat işinde

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.