Kategoriler
Başlıklar Televizyon

29 Kasım 2013 Tekrar Beyaz Tv Dinamit Programı Serdar Ortaç Konuk Canlı Yayın Tekrarı İzle – Ahmet Kaya Açıklamaları ve Şarkıları

Beyaz Tv’de  22 Kasım cuma gecesi Dinamit Programına telefonla bağlanarak hem olaylı gece hakkında açıklamalar yapan hem de kürtçe bir şarkı ve Ahmet Kaya’nın Kafama Sıkar Giderim şarkısını mırıldanan Serdar Ortaç , programın sunucularına 29 kasım cuma gecesi Dinamit Programına konuk olarak katılmak için söz vermişti ve sözünü tuttu.

Latif Şimşek ve Rasim Ozan Kütahyalı’nın sunduğu Dinamit Programı Cuma geceleri saat 23.00’de Beyaz Tv’de

Beyaz TV Canlı Yayın Linki >>> http://www.beyaztv.com.tr/canli-yayin/

Programı kaçıranlar için  >>> TIKLAYINIZ  

Yaşadığı saldırılardan aldığı tepkilerden oldukça bunalan ve tekrar özür dileyerek o olaylı geceyi tekrar gündeme getiren Serdar Ortaç programda çarpıcı açıklamalarda bulundu.

1999 yılındaki Magazin Gazetecileri Derneği gecesi “Kürtçe şarkı söyleyecem ve klip çekeceğim. Bu ülkede bunu yayınlayacak onurlu insanlar olduğunu biliyorum.” sözleri üzerine Ahmet Kaya’ya linç kampanyası başladı. Kaya bu olaydan sonra ülkeyi terketmek zorunda kaldı ve 1.5 yıl sonra vefat etti. Bunun baş aktörlerinden olan Serdar Ortaç o geceye dair çarpıcı açıklamalarda bulundu.

“KAVAKÇI’YA YAPILAN’I BİZ DE KAYA’YA YAPTIK”
Merve Kavakçı’ya yapılan protesto ile bizim Ahmet Kaya’ya yaptığımız protestoyla aynı. O gün meclis’te Merve Kavakçı’ya yapılan protestoyu gördüm aynıydı. Ben artık insanları ayırmak istemiyorum. Ben linç demiyorum. Protesto diyorum. Lincin anlamı bu değildir. O gecenin ana aktörü olarak o zamanlar 23 yaşında olan bir insan olarak bu olaylardan çok rahatsızım.
“HER ŞEY BİR ANDA GELİŞTİ”
Ahmet Kaya’ya bir antipatim yoktu. Olmam için de bir sebepte yoktu. Orada her şey bir anda gelişti. Benim orada Padişah şarkısının söylememin belli bir anlamı da yok. Orada ellerin derken ben Kürtleri kastetmedim. O dönem zaten Kürt çayı bile denmiyordu.
“BENİ KIŞKIRTTILAR”
O gece 3-5 kişilik bir grup 10. yıl marşına geçmem için beni kışkırttı. Ben o zaman Atatürk aşığıydım, fanatiğiydim. Şarkıda Atatürk geçirmemin sebebi de odur. Atatürk’ü peygamber gibi gördüğümüz bir dönemdi. Ahmet Kaya keşke ölmeseydi. 16 yıldır hapsi isteniyordu kalbi dayanmadı. Ben o dönem çok mesaj attım hem Ahmet Kaya’ya hem de Gülten hanıma. Ama hep gönderilmedi diye mesaj geldi.

……………

Serdar Ortaç’ın Olayla İlgili Geçen Seneki Açıklaması

Geçen sene jürisi olduğu Popstar yarışmasında da yaptıklarından pişman olduğunu dile getirip özür dileyen şarkıcı şu açıklamalarda bulunmuştu:

Serdar Ortaç, ‘Popstar 2013’ programında çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bir yarışmacının performansını değerlendirdiği sırada Kürt sorununa değinen Ortaç, “Kürtleri yıllarca yok saydık, umarım burada bir yarışmacı Kürtçe şarkı söyler ve başta ben olmak üzere yaptıklarımızdan pişman oluruz” dedi.

Star’da yayınlanan ve sunuculuğunu Burcu Esmersoy, jüri üyeliğini de Bülent Ersoy, Orhan Gencebay, Demet Akalın ve Serdar Ortaç’ın yaptığı ‘Popstar 2013’te, Bulgaristan’dan gelen İsmail adlı yarışmacı, Selami Şahin’in ‘Seni Sevmediğim Yalan’ isimli parçasını söyledi.

Yarışmacının performansını değerlendirmek üzere söz alan Serdar Ortaç, 1999 yılında Magazin Gazetecileri Derneği Ödül Töreni’nde yaşanan olaylara atıfta bulundu.

“Kürtler bu ülkede yıllarca yok sayıldı” diyen Ortaç, şunları söyledi:
“Orhan Gencebay’ın söylediği gibi Bulgarlar bizim kardeşimiz, bizim etnik kökenlerimiz. Az önce içeride Orhan Gencebay, bana ders niteliğinde birkaç şey anlattı. 36 etnik kökenimizden bir tanesi bugün burada şarkı söyleyebiliyor.

Yıllar önce yok saydığımız Kürt kardeşlerimizi, ki bana da yanlış öğretilip beni de gaza getirip heyecanlandırdılar o sene, yıllarca yok saydık.

Umarım ki bir Kürt kardeşimizin Kürtçe şarkısını burada duyarız ve hepimiz, başta ben olmak üzere, yaptıklarımızdan pişman oluruz. Çünkü yıllarca biz yok saydık hepsini. Yani, Kürtçe söyleyemezsin, Türkçe okuyacaksın, şu lehçede okuyamazsın… Öyle oldu, biz de onlara inandık, yok saydık. İnşallah öyle bir gün de gelir.”

Ahmet Kaya, 12 Şubat 1999 tarihinde düzenlenen Magazin Gazetecileri Ödül Töreni’nde, ‘Yılın Müzik Yıldızı’ ödülünü almak için sahneye geldiğinde “Ben bu ödülü yalnızca kendi adıma değil, bu ödülü İnsan Hakları Derneği adına, ‘Cumartesi Anneleri’ adına, magazine emek veren bütün insanlar adına, bütün Türkiye adına alıyorum. Önümüzdeki kasette, Kürt asıllı olduğum için, Kürtçe bir şarkı yapıyorum, Kürtçe bir de klip çekiyorum. Bu klibi yayınlayacak yürekli insanların olduğunu da biliyorum. Yayınlamazlarsa, Türkiye halkıyla nasıl hesaplaşacaklarını da biliyorum” demişti.

Konuşmasının ardından Serdar Ortaç’ın da aralarında olduğu bir grup tarafından protesto edilen Ahmet Kaya’ya çatal, bıçak fırlatılmıştı. Olayların büyümesi üzerine Ahmet Kaya tören salonu dışına çıkarılmıştı. (Ntv)

“29 Kasım 2013 Tekrar Beyaz Tv Dinamit Programı Serdar Ortaç Konuk Canlı Yayın Tekrarı İzle – Ahmet Kaya Açıklamaları ve Şarkıları” için bir yanıt

Latif abi serdar ortaçın pişmanlığı eyvallah ama yetersiz şuan programınızda onu bütün ulusalcılara seslenip. Onu gaza getirenleri ifşa ederse ona olan kinimiz geçer sadece kuru bir özürlen olmaz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.