17 Ekim 2013 Okan Bayülgen Çıplak Kafa Programı Melis kim/Melis’in hastalığı/Melisin tedavisi/Melis’e yardım

17 ekim 2013 okan bayülgen melis kim, melis akbaş kim, hastalığı ne tedavisi nasıl melisin hastalığı hikayesi, #melisecanver, #melisicinilik, #benimkahramanımsensin twitter melis , okan bayülgen melise can ve riletişim numaraalrı melise nasıl yardımcı olabilirm,  okan bayülgen çıplak kafa konukları

Okan Bayülgen Melis için ekranlarda..

Lösemi hastası Melis Akbaş’ın ailesi, Okan Bayülgen’in konuğu oluyor. Melis Akbaş ve ailesinin tüm umutları Dünya Kemik İliği Bankası’na bağlı… “Minik Melis ve ailesi, Dünya Kemik İliği Bankası’ndan gelecek müjdeli haberi beklerken, Melis için uygun donör bulunabilecek mi?” sorusuna Çıplak Kafa cevap arıyor.

131020131436070474402Lösemiye karşı yaşam mücadelesi veren minik Melis ilik bekliyor. Sadece bir kaç haftası kalan Melis için sanatçılar, Sağlık Bakanı, tüm sosyal medya seferber oldu.

Aslen Ordulu olan Sevil ile Bahadır Akbaş çiftinin biricik kızları, 7 yaşındaki Melis Akbaş’a, 4.5 yaşındayken lösemi teşhisi konuldu. 2.5 yıl süren tedavi sona erdikten 20 gün sonra, Akbaş’ın tekrar kansere yakalandığı saptandı. İzmir’deki Ege Üniversitesi Çocuk Hastanesi’nde tedaviye alınan ve enfeksiyon riski bulunan minik Melis’e, bir an önce uygun kemik iliğinin nakledilmesi gerektiği belirlendi.

Kızının hastalığı nedeniyle görev yerini bile Yenişehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Ege Üniversitesi Hastanresi’ne aldıran baba Bahadır Akbaş, uygun kemik iliğini bulmak için seferber oldu.Baba Akbaş ile ailesinin çırpınışları sürerken, küçük kızın dramını duyan çok sayıda kişi de, sosyal paylaşım siteleri aracığılıyla “Minik Melis İlik Arıyor” hashtag’i ile duyurular yaptı. Zamanla yarış elele sürerken, müjdeli haber Almanya’dan geldi ve uygun ilik bulundu. Ancak, yüreklere su serpen bu haber, vericinin ileri tetkiklerde liste dışı kalmasıyla hayaler yıkıldı. Gözler tekrar yaşam mücadelesinde ilk başvurulan yer olan Dünya Kemik İliği Bankası’na yöneldi.Aile buradan gelecek haberi heyecanla beklerken, sosyal medyada şarkıcı Demet Akalın gibi birçok ünlülünün de seferber olduğu Melis için bir destek de Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu’ndan geldi. Aile ve doktoru telefonla arayan Bakan Müezzinoğlu, danışmanlarını görevlendirip en kısa sürede uygun iliğin bulunması için talimat verdi.

 HAYAT VERİN

Melis’e yardımcı olmak istiyorsanız küçük kıza ilik bulunabilmesi için siz de kan verebilirsiniz. İletişim için Melis’in babası Bahadır Akbaş’ın telefon numarası: (0533) 450 86 83

MİNİK Melis için Türkiye seferber oldu. Sevil ile Bahadır Akbaş’ın kızları, 7 yaşındaki Melis Akbaş’a 4 buçuk yaşındayken lösemi teşhisi kondu. 2.5 yıl süren tedavinin ardından Melis’e bir an önce uygun kemik iliğinin nakledilmesi gerektiği belirlendi. Uygun ilik Almanya’da bulundu. Akbaş ailesi ve Melis’in sevenleri heyecanla iliğin Türkiye’ye getirilmesini ümitle beklerken üzücü haber geldi. Alman donör beklenmedik şekilde ilik naklinden vazgeçti.

SAĞLIK BAKANI DA DEVREYE GİRDİ

Aileye Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu sahip çıktı. 2 hafta içinde nakil olması gereken Melis’in babası Bahadır Akbaş’ı arayan Müezzinoğlu son durumla ilgili ayrıntılı bilgi aldı. Melis’in doktorlarıyla da görüşen Bakan konuyla ilgili iki danışmanını görevlendirirken, tüm imkânların seferber edileceğini ifade etti.

7 yaşındaki lösemi hastası Melis Akbaş’ın hayatı buna bağlı..

Löseminin pençesinde yaşam savaşı veren 7 yaşındaki İzmirli Melis Akbaş, 9 günlük resmi tatil yüzünden zaman kaybediyor. En kısa sürede kemik iliği nakli olması gereken Melis için zaman daralıyor ancak büyük tatil skandalından kimsenin haberi yok. Türkiye’de uygun donör için kan tahlili yapabilen iki merkezden birisi bayram tatili nedeniyle kapalı. Türkiye’de sadece Ankara İbni Sina Hastanesi ve İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’nde kan tahliliyle donör tespiti yapabilen birer merkez var. Ancak Ankara İbni Sina Hastanesi Tahlil Merkezi 9 günlük bayram tatili süresince kapalı.

MELİS’İN ŞANSI AZALIYOR

Özellikle sosyal medyada başlatılan kampanya sonrası gündeme gelen Melis için donör olmak isteseniz bile kan verebileceğiniz iki merkezden birisi kapalı olduğu için Melis’in şansı yüzde 50 azalıyor.

KAMPANYA BAŞLATILDI

Özellikle sosyal medya üzerinden yürütülen kampanya sonrası seferber olan birçok vatandaş tahlil için kan vermeye gidemiyor. Küçük Melis’in ailesi de bu durumdan şikâyetçi. Bazı kuruluşlar kendi bünyelerinde kan verme yarışına girerken sağlık konusundaki bu duyarsızlık insanları çileden çıkarıyor.

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ’NDE BAYRAM BOYUNCA DONÖR BAŞVURUSU İÇİN NÖBETÇİ EKİPLER HAZIR BEKLEYECEK!

Öte yandan İstanbul Gaziosmanpaşa Belediyesi bayram boyunca ilçedeki vatandaşlardan Melis için donör bulunabilmesi için kampanya başlattı.

KAN ÖRNEĞİ ALINIP ÇAPA’YA ULAŞTIRILACAK!

Çapa Tıp Fakültesi’nde yatan Melis için hafta sonu ve bayram tatili boyunca 09.00-14.00 saatleri arasında Gaziosmanpaşa Belediyesi’nde nöbetçi ekipler hazır bekleyecek ve başvuranlardan kan örneği alarak Çapa’ya ulaştıracak.  Uzun süredir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Hematoloji bölümünde tedavi gören Melis için uygun ilik aranıyordu. Ancak durumunun kötüleşmesi üzerine İstanbul Çapa Tıp Fakültesi’ne getirilen Melis’e uygun ilik Türkiye’de bulunamadı.

Melis’e CAN Ver Ankara: 0312 508 24 44
Melis’e CAN Ver İstanbul:0 212 534 75 00
Melis’e CAN Ver İzmir: 0232 390 40 29

Melisecanvermek için başvurabileceğimiz hastaneler ve iletişim bilgileri

ANKARA Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi: 0312 508 24 44
İSTANBUL Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Kemik İliği Bankası: 0212 435 75 00
İZMİR Ege Üniversitesi Kan Merkezi: 0232 390 40 29
BURSA Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi: 0224 295 00 00
ANTALYA Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi, Pediatri bölümü: 0242 249 60 00
KAYSERİ Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi: 0352 437 49 10 veya 11
ADANA Yüreğir Başkent Üniversitesi Hastanesi: 0322 327 27 27
KONYA Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi:  0332 241 50 00

17 Ekim 2013 Okan Bayülgen Çıplak Kafa Programı Melis kim/Melis’in hastalığı/Melisin tedavisi/Melis’e yardım” için 7 yorum

 1. engin akpınar Yanıtla

  Denizli ilinde kan örneği verebileceğim hastanenin olmadığını fark ettim, bu konuda yardımcı olabilir misiniz, kan örneği vermek istiyorum belki ben gibi daha bir çok kişi bu örneği vermek istiyor ama verebileceğimiz bir hastane bilgisine sahip değiliz.

  • Elis Yanıtla

   Melis’in ailesine ulaşabilirsiniz eminim bu konuda tüm imkanları sağlayacaklardır.

   İletişim için Melis’in babası Bahadır Akbaş’ın telefon numarası: (0533) 450 86 83

 2. naz Yanıtla

  okan beyinde programinda boyle bir olaya yer acildigi icin tesekkurler!! ben okan beyden kusmustum sadece ama bu biraz duzeltir icimi

 3. zeynep avci Yanıtla

  Benim kızım da lösemi tedavisi gördü. Melis’in ailesinin ne yaşadığını ben çok iyi biliyorum.Ben dönör olmayı çok istedim ama kimse bana yol göstermedi.Belki benim kanım Melis’e can verebilir.Kan vermenin paralı olduğu söyleniyor,biz böyle biliyoruz.Lütfen bunu anlatırmısınız.

 4. SÜLEYMAN GÜRKAN Yanıtla

  kızılayın sehir merkezlerine ozel donanımlı araclarla gelseler ilik bulmak için kan toplaması daha yaygın olur

 5. Hasan Hüseyin UYGUN Yanıtla

  1986’da lösemiye yakalandım 1987 de Hacettepe Hastanesinde kemik iliği nakli ile sağlığıma kavuştum. Melis kardeşime ve tüm lösemi tedavisi gören hasta kardeşlerime Bu mübarek bayram günü Cenab-ı Allah’tan acil şifalar diliyorum. En kısa zamanda Melis kardeşiminde ziyaretine gidip ailesiyle görüşeceğim. Telefonum: 0532 468 08 55 Sayın Okan Bayülgen’e de programında lösemi konusuna değindiği için çok teşekkür ederim. Saygılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.