Habeler, haber
DOLAR
8,671 / 0,08
EURO
10,293 / 0,00
ALTIN
499,544 / 0,05
BİST
1.392,6 / 1,16
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Zamanlamanın Önemi

Eklenme : 27 Nisan 2016 14:02    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:49    Okunma : 999

Zaman önemli, ama daha önemlisi zamanlama.

Ne yaptığından daha önemlisi ne zaman yaptığın. Ahmet Kaya yı söylediğinde ipe götüreni, bugün Başbakan söylerken milyonlar alkışlıyor.  Söylenen aynı şey, ama zamanlaması farklı.

O, afedersiniz bok rengi pantolonu ilk gördüğümde bunu kim giyer dedim, giyeni kınadım şimdi ben de giyiyorum. o dapdar, çıplak ayak giydiği ayakkabılarına 20 cm kısa kalmış pantolunu giydiğinde “ibne” midir dediğimiz çocuğu şimdilerde her yerde görüyorum ve ibne olmadığına inandım. Ama neydi, ilk giymeye çalışan çocuğun yapmaya çalıştığı “ilk olmak” hamlesi; ibne olduğuna inandırmıştı bizi. Yani diyeceğim o ki zamanlama hatası yapmıştı.

Patron sana, iş yükleyip maaşına zam yapmayacağını beyan ettikten hemen sonra “bi si…. git  şere….” cümlesini, patrondan ayrıldıktan birkaç dakika sonra söylemek,  o an söylemekten çok daha kıymetlidir. Hatta değeri parayla ölçülmez 🙂

Hayatta yapacağınız zamanlama hataları, kaderinizi değiştirir. Aşık olmak için Üniversite sınavına girdiğiniz yılı seçmek gibi, üniversitede bahar şenliklerine son yıl biraz fazla kendinizi kaptırmak gibi,  elin güçlü değilken patrona horozlanmak gibi.

Pano02

Şimdi, duyar gibiyim “ben yavşak değilim, doğru bildiğimi her yerde her zaman söylerim” diyen olacaktır, aranızda.  Ona da saygı duyarım ve kayda değer söyleyeceğin bir şey varsa, ne pahasına olursa olsun denemeye değer.

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik