Habeler, haber
DOLAR
8,449 / 0,35
EURO
10,207 / 0,32
ALTIN
493,933 / 0,49
BİST
1.441,3 / -0,25
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Yüzde 48,59 un İttifakı

Eklenme : 16 Mayıs 2017 12:57    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:29    Okunma : 1225

 

Bu aralar her yerde bu konuşuluyor, Kılıçdaroğlu’ da yoğun biçimde dillendiriyor; % 48,59 un ittifakını.  Biz buyuz , büyüğüz, görmezden gelinemeyecek bir çoğunluğuz, taleplerimiz gözardı edilemez,  ülke yönetiminde söz sahibi olmak istiyoruz.

Referandumun CHP tarafından çok iyi yönetildiğini söyleyenler var ( kendi seçmen kitlesinin kemikleşmiş oyunun üzerine % 30 a yakın oy aldığı nı varsayarak söyleniyor) , CHP nin referandumu yönetmek adına ilkelerinden vazgeçtiğini söyleyenler de.

Peki kim bu % 48,59 ;  CHP nin kemikleşmiş sorgulamayan seçmeninin dışında, kendini aydın olarak tanımlayan, uyumlaştırma yasalarından önce anayasadaki değişikliklerde eksikler görüp mükemmelliyetçi kimlikleriyle kusursuz demokrasilerde olması gerekenleri bekleyen isveç formasyonu almış aristokratlar, Uzun adamın hiç bir şeyine evet demeyeceğini beyan edenler, HDP, PKK ve onun bitirilmesinden rahatsızlık duyanlar, DHKP-C,  Sol örgütler, Hollanda-Almanya gibi gelişmiş dünya ülkelerinin Türkiye nin menfaatlerini gözettiğini düşünerek; onların talepleri neyse aynı yönde düşünmenin mantıklı olduğunu düşünenler, FETÖ operasyonlarından rahatı bozulan; eşi dostu süreçte yara almış yada almak üzere olanlar yada alacağından korkanlar, Erdoğan Hükumetinin elinin daha da güçlenmesinden rahatsız olanlar.

Tanımlamalarım kimseyi aşağılamak için söylemler değil, sadece tespitlerimdir. Söylenecek herşeyi zamanında birileri söyledi. Benim söylemek istediğim; CNN ekranında Baykal’ a sorulan “-Peki neden PKK hayır diyor?” sorusuna “- Onu PKK ya sorun” şeklinde cevap vermekten başka çare bulamayan zihniyete, şu soruyu soruyorum?

-Bahsettiğiniz % 48,59 nedir arkadaş? siz bu oranı kendiniz mi örgütlediniz sanıyorsunuz, kimlerden ibaret bu oran? Bu bir parti midir? Velevki bu oranı parti seçiminde arkana aldın, hangi ideoloji de birleşeceksin, hangi ülküleri taşıyacaksın. Hangi yolda birleşeceksin? Velevki bir parti oldun , 1. parti çıktın senin koalisyon hükumetinden ne farkın olacak? Velevki koalisyon hükumeti oldun PKK ya İçişleri bakanlığı, DHKP-C ye Ulaştırma Bakanlığını mı vereceksin? Kimlere kucak açtın CHP? AKP ye yaptığı yanlışları göstermek isterken kimlerle kol kola girdin? Bi dur kendine uzaktan bak, Uzun adamı indirmek yolunda her ittifak mübahtır dünya görüşünün kendine partine zarar verdiğinin farkında değil misin?

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik