Habeler, haber
DOLAR
8,449 / 0,35
EURO
10,207 / 0,32
ALTIN
493,933 / 0,49
BİST
1.441,3 / -0,25
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Toprağa yatırım yapın, Betona değil !!

Eklenme : 27 Aralık 2016 14:36    Güncelleme : 23 Ocak 2019 15:23    Okunma : 777

Günümüzde, küçücük arsa payları ile göğe doğru yükselen beton yığınlarının da yaşamıyor muyuz ? onlarda çalışmıyor muyuz ?

Neden böyle oldu? Şehirleşmeyi bilmediğimizden, eski binaların yıkılıp yerine yenilerinin yapılmasının tek yolunun yüksek irtifalı imarlar çıkarmaktan geçtiğini sanmamızdan. İyi şehirleşemediğimizden ticari alanların belli yerlerde yoğunlaşmasına mani olamadığımızdan. Şehirleşmemize yetecek yollarımız olmadığından, iş merkezlerine yakın konumdaki iskan sahalarını oturmak için seçmemizden. Ulaşım ağını çeşitlendiremediğimizden karayolu ulaşımına mecbur bırakıldığımızdan.  Şehirleşmeyi bilmeyen Belediyelerin otopark yeri ihdas edememesine tabi ki şaşırmıyoruz. Bir sürü yanlışlık birbirini tetikliyor ve sonunda bu mezardan farkı olmayan beton yığınlarına hapsedildik.

Sonuç olarak diyorum ki; günün birinde yaptığımız tüm bu hatalardan döneceğiz, yapılan yanlışların alternatifi olan doğrulara meyil ettiğimizde şimdi milyonlar edebilen o beton yığınları günden güne kıymetini yitirecek ve yine asıl olan toprak kıymetli hale gelecek, bugün pul olan, ulaşılabilir bedelle alabildiğiniz toprağa yatırım yapın.

Sonunda zaten hepimizin gideceği yer orası değil midir?

ATIL UZUN

2016 yılında yazdığım bu yazıyı okuyup feyz almış beton yerine toprağa yatırım yapmış, betona yatırım yapmadığı, kaçak yapılaşmalardan uzak durduğu için zarar eden kardeşlerimden helallik istiyorum. Keza; devletin kaçak yapıların tümünü yapı kayıt belgesi ile kayıt altına alıp affettiği (ödüllendirdiği) şu günlerde öngörülerimin tümünün doğru olmadığı tokadı suratımda büyük bir sızı oluşturmakta.

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik