Habeler, haber
DOLAR
8,446 / 0,31
EURO
10,204 / 0,29
ALTIN
494,618 / 0,63
BİST
1.441,3 / -0,25
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Pazarlama nedir

Eklenme : 25 Mayıs 2017 17:31    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:28    Okunma : 1265

PAZARLAMA; siyonist sermayesi dünyaca ünlü gazlı içecek markasının ( sürekli de sermayesinin çok çeşitli kişilere ait olduğunu ve israil le hiç bir alakası olmadığını anlatıp dururlar) , her ramazan ayında olduğu gibi müslümanların ulvi islami hissiyatına dokunacak reklam filmleri çekerek, 1-2 yaşlarında kundağında uyuyan müslüman Filistinli yavruya atılacak kurşun parasını kendi rızamızla vermemizi sağlayan satış enstrümanıdır.

Nur yüzlü tonton dedelerle nenelerin aynı sofrada oturup top patlamasını beklerken orucunu o siyah kana bulanmış içecekle açtığını müslümanlara seyrettirip, ruhlarında bir haz oluşturup utanmadan insanların gözlerinin içine baka baka yalan söylemektir pazarlama.

Benim masum, algıları zayıf, hafızası zayıf,  vatandaşım; reklamlarında, maden ocağında ekmeğini soğanını paylaşan  işçiyi görünce dahada kendinden hissetmiş o içeceği. Kah Urfa sofrasında başgösterdi, kah Diyarabakır, kah Kırklareli, kah Taksim de.

Milli içecek olarak empoze edildi. Ahmet’i pide kuyruğunda, Meral’i Kola kuyruğunda seyrettirdiler bize. Mutluluğu sağda solda aramayın Kola reklamları size yeter.

Teknik ögelerle, fondaki müziklerle zenginleştirip, hipnotize eden ve tekrar sayısıyla alışkanlık oluşturmaya çalışan , yerel ögelere hep saygılı olduğunu söyleyen bu reklamlarda; Filistin’deki yerliye saygısız hatta tahammülsüz olduklarından hiç bahsedilmez.

Oruç Sofrasında en iyi yeri kapan bu riyakar arsız adamları pazarlama konusunda başarılarından ötürü tebrik ederim. İnançlarımız ancak bu kadar sömürülebilirdi.

“Müslümanların öldürülmesine en büyük sermayeyi aktaran firmalardan biri olarak, gelirimizi artırmamız lazım” bir el atın bu ramazan da der gibi yüzümüze tükürür ve her ramazan da “yarabbi şükür” der, orucumuzu onunla açarız vesselam.

Reklamlarıyla hep bizden olmaya çalışırlar, bizim gibi sıradan. Oysa benim yerli üreticim bize biz gibi olmayan America lı kovboy şapkalı adamlarla cevap vermeye çalışmışlar.

Pazarlamayı pazarlamacı dan öğreneceksin, Bilmiyorsan da taklit edeceksin.

Pazarlama budur işte.

 

ATIL UZUN

 

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik