Ne bu rahatlık

 

Arkadaşım ne bu rahatlık?

Yıkılan binaların altında kalan bizim çocuklarımız değil diye mi rahatsın? Kimyasal bombalarla yanan senin çocuğun değil diye mi rahatsın? El arabalarında taşınan yanmış bedenler bizim çocuklarımızın bedenleri değil diye mi rahatsın? Açlıktan ölen bebekler sizin değil,  parçalanmış çocuk cesedi senin çocuğunun değil diye mi rahatsın? Orada hayatta kalmayı başarabilmiş çocukların nazlanacak anne babaları hiç olmayacak.

1000 km kuzeydeyiz diye mi rahatsın? Bu bize geleceğimiz için güzel planlar yapma hakkı verir mi? Gülüp oynama  hakkı verir mi? Geceleri rahat uyuma hakkı verir mi? Üzerinde mumlar yanan pastalara üfleme hakkı verir mi?  Lüks arabalara binme, en güzel evlerde oturma hakkı verir mi?  Gördüklerinin, duyduklarının ağırlığı hiç mi omuzlarına bastır mıyor?

Yemek için kestiğimiz koyuna, danaya ağlayıp yollara çıkan, mitingler düzenleyenler, eşcinselliğimizi rahat yaşayamıyoruz diye taksimde çıplak gezenler neredesiniz, hiç mi gözünüzden yaş gelmez, midenize kramplar girmez?  Birde bunun için yürüyelim demez misiniz, bu ince ruhunuz sadece koyuna danaya mı?  Her gün sabah 6 da evlilik programlarında mesai ye başlayanlar,  evlilik programı servis şoförüne bugün de bizi taksim e götür, “Suriye de olanlara karşı duyduğumuz üzüntüyü gösterelim” demez? ,  hadi onu da geçtim, haftada 1 gün “bu mesaimizden vazgeçelim o gün dua edelim, programa gitmeyelim” demez.

Mutluluk bilmemekte mi? Biliyorsak mutsuz mu oluruz?

Yoksa şansımız burada doğmamızdan mı? sadece birkaç yüz km kuzeyde?

ATIL UZUN

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.