Habeler, haber
DOLAR
8,449 / 0,35
EURO
10,207 / 0,32
ALTIN
493,933 / 0,49
BİST
1.441,3 / -0,25
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Katılım Bankası Furyası

Eklenme : 31 Mayıs 2017 17:14    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:28    Okunma : 1348

Bir Katılım Bankası Furyası türedi; müslüman sermayesine talip. Tüm ekonomik büyüklük içinde %25 e tekabül eden müslüman sermayesinin finansal yapının içine alınması çabası.  Hep faiz lobisi mi yesin paraları. Siyonist sermayesimi nemalansın.

İşin özüne parayı değilde malı koyarak, faizsiz sistem kurduk diyenlerin sistemi. Yani hesabımda 100.000-TL var, kaç dolar yapıyor? şu kadar, kaç Euro yapıyor? şu kadar, Kaç gram altına tekabül eder ? şu kadar.  Ne kadar Ev alabilir? Bağdat Caddesi nde şu sokakta şu katta, şu metrekarede eve tekabül eder.  iyi o ev üzerinden hesap yapalım mantığı.

Neyse, fetvaları sorgulayacak değiliz, bilenler vermiş zaten. Ben işin farklı bir yönündeyim.

Bu, hızla türeyen bankaların; reklamlarını hepimiz görüyoruz. (Ne hikmetse zaten en çok seyrettiğimiz reklamlar Banka reklamları oluyor zaten) Arkadaş o kamera dönüyor dolaşıyor, veznedeki tesettürlü kıza odaklanıyor. O tesettürlü kızın olmadığı bir tane katılım bankası reklamı olmaz mı ya. Yok.

Sen kadının her fırsatta olgu haline getirilmesinden, şikayetçiydin. Çıplaklığın reklam yapılmasından şikayetçiydin. Ne farkı kaldı arkadaşım? insanların inançlarıyla alay ediyorsun. Niye insanları aptal yerine koyuyorsun? Zekasını hafife alıyorsun?

İnançlar üzerinden yapılan pazarlamalar, samimiyetsizlikler, itici bulunur. Milletim gereken sözü gerektiği yerde söylemiştir, gene söyler.

 

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik