Habeler, haber
DOLAR
8,671 / 0,08
EURO
10,293 / 0,00
ALTIN
499,544 / 0,05
BİST
1.392,6 / 1,16
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Kampçı Gençlere Şafak Operasyonu

Eklenme : 12 Haziran 2017 16:57    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:26    Okunma : 1390

Hürriyet’ten Çetin Aydın’ın haberine göre Adalar polisi, kamp yapanların ateş yakarak çevreye zarar verdiği ihbarı üzerine SİT alanı olan Madam Martha Koyu’ndaki ormanlık alana; havadan helikopter desteği, denizden sahil güvenlik desteği, Zabıta ve kolluk kuvvetleri ile gitti.

Helikopter destekli operasyonda, sahilde ve ormanlık alanda çadırlarda kalan 54 kişi gözaltına alınarak karakola götürüldü. Kampçılardan 37’sine ‘6831 sayılı Orman Kanunu’na muhalefetten’ 88’er lira para cezası kesildi. Bıçak bulunanlara da 6136 sayılı kanundan işlem yapıldı.

Ya arkadaş iyisin güzelsin şafak operasyonu yapacak hiç bir yer kalmadı da, helikopterle efendime söyleyeyim, onlarca polis karadan denizden neyin kafasını yaşıyorsun sen ya. Hiç bir şey olmasa devletin imkanlarını boşa harcamaktan sana hesapta sorulmuyor mu?

Neymiş sit alanı nda ateş yakmışlar kamp yapmışlar. Neymiş bıçak bulunduruyorlarmış, adam ekmeğine terağı da mı sürmesin ormanda.

Neymiş; “Kamp yapanların ormanda tuvalet olmaması nedeniyle adada yaşayanların evlerine gittiği, yurttaşların bu durumdan şikayetçi olduğu ifade edilmiş.”

Yav adam yasadışı bir iş yapsa afedersin sıçmaya ada sakininin evine mi gider? Yanlış anlaşılmasın yasadışı bir iş yapmamışlardır demiyorum, kimsenin niyetini ölçme şansımız yok. Ama bu ülkede cumhur reisi asanlara mı gittin helikopterle? Köprü üstünde sivillere ateş açanlara mı gittin helikopterle? Denizden gemiler mi yürüttün?

Tamam kamu düzeni sağlanmalı, Sen 1 adet bekçi gönderdin, ” gidin burdan gardaş, yassah , yassah ” dedin de,  terketmediler kampçılar koyu da; şafak operasyonu gereği mi gördün, devletin imkanlarını bu kadar bol buldun,  bu kadar dengesiz güç kullandın?

Bu ülke nereye gidiyor.

ATIL UZUN

 

 

 

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik