Habeler, haber
DOLAR
8,449 / 0,35
EURO
10,207 / 0,32
ALTIN
493,933 / 0,49
BİST
1.441,3 / -0,25
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Bir temmuz gecesi

Eklenme : 18 Temmuz 2017 17:54    Güncelleme : 10 Ağustos 2017 16:25    Okunma : 1046

O gece başlayan ihanet girişimi, hamd olsun ki amacına ulaşamadı.

Okunan selalardan rahatsız olup tabak tencere çalan sen; şehitlerin, şehitliğini sorgulama densizliğini nasıl gösterirsin?

Sana mı düştü, anaların yüreklerinin yangını ölçmek?, kutsallarını korumak için canını vermekten çekinmeyen insanların imanını sen mi sorgulayacaksın? Vatanı, milleti için şehit olduğuna inanan iman dolu yüreklere sen mi bent koyacaksın?

O gece okunan selalara kayıtsız kaldın, kaybedecek çok şeyin olduğunu düşündüğünden camları, kapıları kapadın, Survivor seyreder gibi televizyon karşısında çayını, kahveni içerek seyrettin; demokrasiye karşı olanların hain saldırılarılarını. Bir elinde cipsin bir elinde kolanı yudumladın. Utanmadan, kontrollü darbe dedin. Elinde silahı yerine imanı olanların parçalanmış bedenlerini göre göre, bile bile kontrollü darbe dedin.

İmandır o cevher ki ilahi ne büyüktür;   imansız olan paslı yürek sinede yüktür. Ölmekten değil, abdestsiz ölmekten korkan bir milletle alay ettin.

Bugün ölmeyeceksek ne zaman öleceğiz diyenlerle sen bir değilsin. O gece batan güneşlerle sen bir değilsin. Tv de her gördüğünde tüyleri diken diken olanlarla, her gördüğünde tv kanalını değiştirmek zorunda hisseden sen bir değilsin.

Sen kimsin ki; 15 temmuz u Çanakkale yle, Kurtuluş savaşıyla kıyaslıyorsun. 15 temmuz ne kadar bizimse, onlar da o kadar bizimdir. Neymiş 19 Mayıs ı, 30 Ağustos u böyle anmıyormuşuz. Ey gafil, Çanakkale de şehit düşen senin deden di de; benim dedem değil miydi?

15 Temmuz u anıyoruz ki; Bu vatan 19 Mayıs ı, 30 Ağustos u yeniden yapabilecek gençler yetişsin, var olsun. Kutluyoruz ki; bu vatanı bir daha bölmeye kimse cesaret edemesin. Kutluyoruz ki güzel ülkemde iktidara silahı olanlar değil, seçilmişler gelsin. Kutluyoruz ki; bu vatanın her evladının sen gibi olmadığını bilsinler, Kutluyoruz ki; seni görüp, vatanın her m2 sini almaya cesaret edemesinler.  NBA maçı seyreder gibi evinden tv başından vatan kurtaranlara lafım.

UNUTMAYACAĞIZ, UNUTTURMAYACAĞIZ.

Hamd olsun.

ATIL UZUN

 

 

 

 

 

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik