Habeler, haber
DOLAR
8,671 / 0,08
EURO
10,293 / 0,00
ALTIN
499,544 / 0,05
BİST
1.392,6 / 1,16
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
  • NAMAZ
    VAKİTLERİ
  • HAVA DURUMU
  • ÜYELİK GİRİŞİ
Yazarlar »  »  Yazı
Atıl Uzun

Akıl sahibi olmak

Eklenme : 07 Ağustos 2015 17:04    Güncelleme : 11 Ağustos 2017 11:03    Okunma : 1037

Birileri, güzel yurdumun o bölgelerine yatırım yapılmasını istemedi yıllarca, istemedi ve istemiyor. Halkım bilmesin istiyor, görmesin, duymasın. Tatmasın istiyor, zenginliği, refahı, sahip olmasın istiyor. Elindekini kaybetmenin korkusunu yaşamasın. Cahil olsun, umudu olmasın ki; beklentisi de olmasın.

Hiç olsun, hiç olsun ki; hiç olacağıma bir sıfatım olsun desin genç. İşsiz, güçsüz, avare olacağına ona verilen “gerilla” sıfatını yakıştırsın kendine.

Birileri ona sorumluluk versin ömründe ilk defa, ilk defa bir keleş emanet etsin. Bir bombanın piminin çekilmesi sorumluluğunu versin. “Yürüyen 3 kişiyi takip et” emrini aldığında, ömründe ilk defa bir zümrenin parçası olduğu için sevinsin. Tamın parçası olma hazzını duymak için dağa çıksın istiyor o birileri, gençlerin.

O kadar yalnız, terkedilmiş hissetsinler istiyor. İnternet olmasın, teknolojiyi bilmesin. Yokluktan başka hiçbir şeye sahip olmasın.

 

Kanaatkar olmadıkları için kınamıyorum ben bu oyunlara gelen vatandaşlarımızı. Hangi oyunun içinde olduklarını, neye alet olduklarını ve yaptıklarıyla neleri değiştirebileceklerini sorgulamalarını istiyorum. Akıl denen mefhumun insanı diğer canlılardan ayırdığını göstermelerini istiyorum. Düşünerek Allahı bulan bu akıl, düşünerek kukla yapılmaya çalışıldığını da bulabilir. Hesap soranı bulan bu varlık, hesabı nasıl vereceğini de bulabilir.

 

ATIL UZUN

Bu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik