Göbek/Karın Yağlarını Eritmeye Yardımcı Mucize Yiyecekler

Kadınlar özellikle doğumlardan sonra kabus haline gelen göbek/karın yağlarını nasıl eritebilir-neler yemelidir? Düz bir karın elde etmek için neler yapılmalıdır?

Ne kadar diet yaparsak yapalım vücuttan en zor giden yağlar karnımızdaki yağlardır, nam- ı diğer göbek yağlarımızdır. Ancak çoğumuzun bilmediği bir gerçek var ki o da bazı yiyeceklerin bu yağları eritmedeki mücize etkileridir. Bu yiyeceklerin ne olduğunu sıralayacak olursak:

  • Muz: Potasyum oranı yüksek olan bu meyve vücutta karnın şişmesine neden olan sodyum miktarını kontrol altında tutar.
  • Yoğurt: Karın şişliğine neden olan bakterileri yok eden faydalı bakteriler üretir. Ayrıca vücuttaki insülin miktarını dengede tutmaya yardımcı olur.
  • Çilek: Bu meyveler antioksidan içerir. Vücuttaki kan akışını arttırır, kaslara daha fazla oksijen gitmesini sağlarlar. Eğer egzersiz yapmadan önce yoğurt ve çilek tüketirseniz kaslarınız çalışmaya hazır hale gelir.
  • Yeşil çay: Günde üç bardak yeşil çay metabolizmanızı güçlendirir ve ekstra 30 kalori yakmanızı sağlar. Ayrıca yağları da eritir.
  • Turunçgiller: Egzersiz sırasında yağların yüzde 30 oranında daha hızlı yanmasını sağlar. Yiyeceklerinize bol bol limon sıkabilirsiniz.
  • Tahıllar: Tahıllarda bulunan lifler, vücudunuzun insülin seviyesini dengede tutar. Bu da yağ hücrelerinizin küçülmesini sağlar. Vücudunuz bu tip gıdaları diğer yiyeceklere göre daha yavaş yaktığı için daha geç acıkmanızı sağlarlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.