Habeler, haber
DOLAR
8,671 / 0,08
EURO
10,293 / 0,00
ALTIN
499,544 / 0,05
BİST
1.392,6 / 1,16
Güneşli
İstanbul: Güneşli
19°
 • NAMAZ
  VAKİTLERİ
 • HAVA DURUMU
 • ÜYELİK GİRİŞİ

2013 Saç Tasarım Defilesi HAIRiST Yılın Kuaförü Yarışması /Başvuru/Ödüller/Değerlendirme/Sonuçlar

2013 Saç Tasarım Defilesi HAIRiST Yılın Kuaförü Yarışması /Başvuru/Ödüller/Değerlendirme/Sonuçlar
Eklenme : 08 Mart 2013 19:53    Güncelleme : 09 Nisan 2015 11:50    Okunma : 3052

2013 Yılın Kuaförü Yarışması Saç Tasarım Defilesi HAIRiST ne zaman nerede başvurular nasıl nereden yapılır ödülleri değerlendirme sonuçlar jüri yılın topuzu rengi kesimi..

İstanbul Beşiktaş Mustafa Kemal Merkezi’nde(MKM) düzenlenecek olan etkinlik, seçkin saç tasarımcılarını aynı platformda buluşturuyor. “AŞK” temasıyla 1 Nisan 2013 Pazartesi günü gerçekleşecek olan büyük buluşma için 5 farklı ekip aylar öncesinden hazırlıklarına başladı.

Bilgi
AŞK” temasıyla gerçekleşecek olan HAIRiST 2013 Saç Tasarım Etkinliği 1 Nisan 2013 Pazartesi günü izleyicilerini ağırlayacak ve saç tasarımının parıltılarını bu büyük üçüncü buluşmada paylaşacak.

Yarışma
HAIRiST 2013 Yılın Kuaförü Yarışması 31 Mart 2013 Pazar günü Renk-Kesim ve Topuz Kategorilerinde gerçekleşecektir. Yarışmalara başvuru 12 Aralık 2012 tarihinden itibaren yapılabilecektir. Yarışmalara katılabilmek için kuaför olduğunuzu belgeleyen diploma en önemli şartı oluşturuyor. (Belgenin T.C. yetkili makamları tarafından verilen kalfalık, ustalık veya öğrenim belgesi olması zorunludur)

Sergi
Etkinlik alanının fuaye bölümünde “Türk Kuaförlük Tarihi”ne ilişkin bir sergi ilk defa sektörle buluşacak. Basılı eser olmak kaydıyla kuaförlük tarihine ilşkin özel koleksiyonlar bu alanda sergilenecektir.

ŞOVLAR
HAIRiST Yılın Saç TAsarım Etkinliği’nin 3.sü 01.04.2013 Pazartesi günü gerçekleşecek. 5 farklı ekibin deneyim, tutku ve tasarımlarını paylaşacağı etkinlik Beşiktaş MKM Gösteri Salonu’nda gerçekleşecektir.
VASSAGO Hairdesigners
Gülay Tiran
Salih Pehlivan&Adnan Serter
Pivot Point Türkiye
Hakan Köse Difference

Davetiye
Giriş biletlerini çalıştığınız firmalardan (DAVINES, ECZACIBAŞI-SCHWARZKOPF,GOLDWELL,KOPAŞ, L’OREAL PROFESSIONNEL, MATRIX VE WELLA) boya karşılığı veyawww.hairist.com.tr adresinde koltuğunuzu seçerek satın alabileceksiniz. Bilet satışları Kasım ayında başlayacaktır.

AŞK
Saç tasarımına duyulan aşk..

Sahnede deneyimlerini aşkla sergileyecek olan ekipleri yurtiçinden ve yurtdışından gelen meslektaşları da aynı mesleki aşkla alkışlayacak. “En iyi saçlar için ilham veren atmosfer” sloganına sahip etkinlik 31 Mart 2013 Pazar günü HAIRiST 2013 Yılın Kuaförü Yarışması’na ev sahipliği yapacak. Topuz ve Renk-Kesim kategorilerinde düzenlenecek olan yarışma kuaför olduğunu diploma ile belgeleyen tüm kuaförlere açık. Heyecan ve ödül sunan yarışmaları, en iyi saçlar için ilham veren görkemli şovları ve fuayede yer alan “deneyim alanları” ile HAIRiST 2013 saç tasarım dünyasına enerji sunmaya hazır.

Dikkat edilmesi gereken konular

Öncelikle kuaför olduğunuzu belgeleyen kalfalık diploması.Bu belgeyi sunamayanlar hiçbir şekilde yarışmaya katılamaz.
Yarışma ve Model Şartnamesi’nin (Form1-Telif Mektubu (Yarışmacı için) ve (Form2-Telif Mektubu (Manken için) imzalanması.
3-Katılım ücreti 300 TL’dir ve bildirilen hesap numarasına ödenmelidir.

Önemli Not
Yanlış veya sahte belge veya imzalar diskalifiye sebebi olup yarışma sonunda tespiti durumunda ödül geri alınır ve yasal süreç başlatılır

Ödüller

Yılın Kuaförü-Renk ve Kesim Kategorisi 1.lik Ödülü
1-2000TL nakit para ödülü
2-Estetica Dergisi Aboneliği
3-AKD Üyeliği
4-IXIRLIFE Salon Programı
5-Diğer Hediyeler
6-Birincilik Kupası ve Madalyası

Yılın Kuaförü-Topuz Kategorisiı 1.lik Ödülü
1-2000TL nakit para ödülü
2-Estetica Dergisi Aboneliği
3-AKD Üyeliği
4- IXIRLIFE Salon Programı
5-Diğer Hediyeler
6-Birincilik Kupası ve Madalyası

Kategori 2. ve 3.lük Ödülleri
1-Derece Kupası ve Madalyası
2-Estetica Dergisi Aboneliği
3-Diğer Hediyeler
Önemli Not: Dereceye giremeyen yarışmacılara herhangi bir madalya veya sertifika verilmemektedir.

Son Başvuru Tarihi
En geç 15 MART 2013 Pazartesi günü saat 16:00’ya kadar tüm belgeler eksiksiz olarak posta (PTT, Kargo, Kurye vb) aracılığı ile gönderilmedilir.

Tüm Yarışmacıların Uyması Zorunlu Olan Genel Kurallar

Yarışmacılar için yarışma kıyafeti: Siyah gömlek, siyah pantolon ve siyah ayakkabıdır.
Kıyafetlerin üzerinde herhangi bir logo, marka veya ibare olmayacaktır. Aksi diskalifiye sebebidir.
Yarışmada kullanılacak model-manken’in Model Şartnamesini Form2-Telif Mektubu (Manken için) imzalaması zorunludur. Yarışma günü Model şartnamesini imzalı ve gerekli bilgiler doldurulmuş olarak teslim edemeyen yarışmacı diskalifiye edilmiş sayılacaktır.
Model-Manken kıyafeti üzerinde herhangi bir logo, marka veya ibare olmayacaktır.
Penuarlar organizasyon tarafından sağlanacaktır.
Sprey yakma, makas atma vb. tehlike yaratabilecek, zarar verebilecek eylemler ve benzeri gösteri şekilleri kesinlikle yasak olup diskalifiye sebebi sayılacaktır.
Yarışmacılar renklendirme dışında hiçbir şekilde model üzerinde ön hazırlık yapmamış olacaktır. Daha önceden hazırlanmış saçla gelen yarışmacılar diskalifiye edilecektir.
Yarışma süresi 30 dakikadır. 3.uyarıya rağmen çalışmaya devam edenler diskalifiye edilecek, puan kartına puan verilmiş olsa da geçersiz sayılacaktır.
Yarışma sırası ve yarışma numaraları Jüri Başkanı’nın gözetiminde kura ile belirlenecektir.
Kesim yapılacak saçın kesime uygun niteliklerde olması zorunludur.
Hiçbir şekilde takma saç kullanılmayacaktır. Uzatma kullanılabilir.
Tüm saçların günlük kullanıma uyan, kullanılabilir, sade ve şık saçlar olması önemlidir. Hiçbir şekilde fantezi saçlar (üzerinde kule, köprü, bayrak vb çalışmalar yer alan) değerlendirmeye alınmayacaktır.
Bir kuaför salonunda kullanılabilen teknik malzeme (makas, fırça vb) dışında malzeme kullanılamaz. Aksi diskalifiye sebebidir.
Yarışmacılar ve kullanacakları model-mankenler yarışmacı numaralarını organizasyonun belirteceği şekilde takmak ve sahnede gösterilen numara sırasına göre sahnede yer almak, yönergelere uymak zorundadır.
Yarışma saatinden 45 dakika önce yarışma alanında yarışmacılar için ayrılan alanda bulunmak zorunluluktur. Zamanlamaya uymayan yarışmacı diskalifiye edilecektir.
Makyöz dışında hiçbir şekilde yardımcı başkaca kişi kullanılmayacaktır.Sahnede ise sadece model ve kuaförü olacaktır.
Her yarışmacının 30 Mart 2013 günü için 3 adet Giriş Kartı ve 10 adet Misafir Davetiyesi hakkı bulunmaktadır. Bunun üzerinde talep edilecek Misafir Davetiyeleri 10 TL bedel karşılığı alınabilecektir.
31 Mart 20132 tarihli etkinlik için 1 adet “Yeşil Grup” bileti yarıimacıya ücretsiz olarak verilecektir. Biletler numaralıdır ve yarışmacılar için özel alan yarılmış olacaktır.
Yarışma sırasında kullanılacak malzemeler yarışmacı tarafından getirilecektir. Kullanılacak malzemelerin profesyonel malzeme çantası içerisinde getirilmesi zorunludur. Plastik poşet, kağıt, naylon veya bez torba ile malzeme taşıyan yarışmacı diskalifiye edilecektir.
Yarışmacı, organizasyonun ve organizasyon alanının tüm kurallarına uyacağını kabul ve taahhüt eder.
Yarışmacı yakınlarının sahneye çıkarak ve organizasyonu rahatsız edecek şekilde fotoğraf veya video ile çekim yapması, destek amacıyla gürültü yapması ve dikkat çekmeye çalışması, jüriyi etkilemeye çalışması kesinlikle yasak olup aksi durum güvenlik görevlilerinin müdahalesini gerektirir.
Jüri oylamasının ardından tüm yarışmacıların yarışma sırasına uygun olarak fotoğraf çekim alanında modeli ile bulunması ve fotoğraf çekimine katılması zorunluluktur.
Girişte verilecek olan “Özel Renkli Giriş Bilekliği” etkinlik sonuna kadar takılı kalmalıdır. Aksi takdirde hiçbir şekilde yeniden giriş-çıkış imkanı bulunmayacaktır.
Diskalifiye olan yarışmacı tüm haklarını kaybetmiş olacak, yarışma katılım bedeli iade edilmeyecektir.
Organizasyonun yarışmayı neden gösterme zorunluluğu olmaksızın iptal etme veya erteleme hakkı saklıdır. Bu durumda katılım ücretleri iade edilir.
Jüri tarafından verilecek karar nihaidir. Hiçbir şekilde itiraz edilemez. Yarışmaya katılarak yukarıdaki tüm koşulları kabul etmiş bulunmaktasınız.

Yarışma ne zaman yapılacak ve sonuçlar ne zaman açıklanacak ?

30 Mart 2013 tarihinde gerçekleşecek ve değerlendirme yapılarak sonuçlar açıklanacak, ödüller ise 31 Mart 2013 Pazar günü HAIRiST Saç Tasarım Etkinliği 2013 bünyesinde sahnede sunulacaktır. 31 Mart 2013 günü modeller alana getirilmeyecektir.

Jüri
Tamamen bağımsız, sektörün içinden ve moda dünyasından önemli isimlerin yer alacağı jüri yarışma günü’ne kadar hiçbir şekilde açıklanmayacaktır. . Jüri değerlendirme kriterleri uluslararası standartlara uygun olarak hazırlanmıştır. Jüri bünyesinde kuaförler, fotoğraf sanatçıları ve editörler yer alacaktır.

Jüri Kuralları

Jüri üyeleri sadece kendilerine verilen jüri kartı üzerinde değerlendirme yaparlar.
Kartların hangi üyeye ait olduğunun belli olmaması için Jüri Üyesi’nin adının olduğu bölüm yapışkanlı bir şekilde kapalı tutulur.
Jüri üyelerinin kendi aralarında değerlendirme yapmaları, yarışmacılarla konuşmaları kesinlikle yasaktır.
Jüri üyesinin bir başka jüri üyesinin kartına bakması yasaktır.
Jüri üyeleri değerlendirme sırasında cep telefonu taşıyamaz, fotoğraf çekemez.
Jüri kartını Jüri Başkanı’na teslim eden Jüri üyesine kartı geri verilmez.
Jüri kartında 2 değerlendirme alanı bulunur. İlk alanda ön değerlendirme yer alır. İkinci alan ise kesin değerlendirme alanıdır.
Jüri kartlarının tükenmez kalemle doldurulması zorunluluktur.
Jüri kartlarının tamamı Jüri Başkanı’nda toplandıktan sonra noter eşliğinde ve tüm jüri üyelerinin huzurunda, Jüri Odası’nda sayım yapılarak tutanak altına alınır.
Jüri üyelerinin yarışma alanını sonuçlar belli oluncaya kadar terk etmesi yasaktır.
Jüri kartında herhangi bir işaret veya ibare bulunulması durumunda ilgili kart geçersiz sayılır.
Jüride yer alan kuaför jüri üyelerinin AKD(Artistik Kuaförler Derneği) üyesi olması zorunluluktur. Bakınız: AKD Üyelik Bildirgesi
Jüri üyelerinin yarışma başlamadan önce yarışmacılara ait alanlara girmesi yasaktır.
Jüri üyelerinin kendilerine bildirilecek olan zaman diliminde “Jüri Semineri”ne katılması zorunluluktur.
Yarışma günü herhangi bir etik nedenle yarışma sonuçlarının olumlu veya olumsuz etkileneceğine inanan jüri üyesi bu görevden çekilebilir.

Puanlama Bilgileri

Oylama sonuçlarında küsuratlar tam puana tamamlanır. Ör: 25,5 puan ve üzeri 26 puana tamamlanır. 25,49 puan ve altı ise 24 puan olarak değerlendirilir.
30, 29 ve 28 puan : Her bir jüri üyesi sadece 1 kez kullanabilir.
21 ve 25 puan arası istenildiği kadar kullanılabilir.
27 puan maksimum 3 kez, 26 puan maksimum 4 kez kullanılabilir.
Bütün puanların kullanılmış olması gereklidir.
Herhangi bir yarışmacıya verilen tüm oyların ortalamasının 4 puan altında veya 4 puan üstünde puanlama yapmış olan Jüri üyesinin ilgili puanları ortalama puanla değiştirilir. Aynı jüri üyesi benzer değerlendirmeyi 2’den fazla yarışmacı için yapmış ise o jüri kartı değerlendirme dışı tutulur ve ortalama hesabı kalan jüri üyesi sayısına göre yapılır.

Değerlendirme
Değerlendirmede aşağıdaki kriterler esas alınacaktır.
Kuaför olmayan Jüri üyeleri sadece 4,5 ve 6 numaralı kriterlerle değerlendirecektir.

1-Teknik Değerlendirme:
Görünüş-Form-Orantı
Uygulanabilirlik-Uygunluk

2-Artistik Değerlendirme:
Orjinallik ve farklılık
Renk-Uyum-Yaratıcılık

3-Tasarımın Uygulanabilirliği:
Salonlarda Uygulanabilirliği
Tercih Edilirlik

4-Toplam Görünüm:
Saç-Kıyafet-Makyaj-Konsept-Anatomi uygunluğu

5-Kıyafet ve Makyaj:
Konsepte Uygunluk-Çekicilik-Güncellik

6-Yaratıcılık
İlham-Değişiklik

HAIRiST Etkinlik Danışma Kurulu:

Başkan
Metin Bahçecik

Sanat Direktörü
Hakan Köse

Koordinasyon
Elvan Duruman

Küratör
Mimar Yasin Altıpat

Başvuru Adresi:
HAIRiST Organizasyon Komitesi
“YILIN KUAFÖRÜ YARIŞMASI 2013”
Ortaklar Caddesi, No:42C-1 Kanat Apartmanı-Sahne İstanbul İçi
Şişli 34394 İstanbul
Tel: 0212 272 02 70
www.hair-ist.netBu habere hiç yorum yapılmamış. ilk yorum yapan sen ol !
 • SİYASET
 • GÜNCEL
 • KÜLTÜR
 • SPOR
 • DÜNYA
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10

GÜNÜN HABERLERİ

YAZARLAR

baslik