Yurtta hava durumu

Yapılan son değerlendirmelere göre yurtta hava şöyle.
Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, akşam saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli ve Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde ise Marmara’nın batısı, Kıyı Ege ile Bursa, Yalova, Kocaeli ve Manisa çevrelerinde başlayacak yağmur ve sağanak şeklindeki yağışların; Kırklareli çevreleri, Edirne ve Çanakkale’nin güney ilçeleri, Tekirdağ’ın batı ilçeleri, Balıkesir’in batı kıyı ilçeleri ile İzmir’in kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde Marmara’nın doğusu ile yurdun iç ve doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.
Hava sıcaklığı bugün Batı Karadeniz kıyılarında 1 ila 3 derece artarak, ülke genelinde mevsim normallerinin üzerinde seyredecek. Rüzgarın genellikle güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette; Kuzey Ege’de kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor. Bazı illerimizde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:
Ankara: Parçalı ve çok bulutlu; sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 18
İstanbul: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren sağanak yağışlı 20
İzmir: Parçalı ve çok bulutlu; akşam saatlerinden sonra kuzey kıyı ilçelerinin; gece saatlerinde ise il genelinin sağanak yağışlı (Yağışların kuzey kıyı ilçelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.) 22
Adana: Parçalı ve çok bulutlu 24
Antalya: Parçalı ve çok bulutlu 21
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 19
Trabzon: Parçalı bulutlu 19
Erzurum: Parçalı, yer yer çok bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 8
Diyarbakır: Parçalı bulutlu, sabah ve gece saatlerinde yer yer puslu ve sisli 19
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.