Yargıtay’ın İkinci Kez Bozduğu Kemal Türkler Davası Bugün Görülüyor

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) kurucu başkanı Kemal Türkler’in öldürülmesine ilişkin davanın 3. duruşması Bakırköy Adliyesi’nde bugün görülüyor. Davanın aradan geçen 29 yılda sonuçlandırılamamasını eleştiren CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin, “Bu dava Türkiye’nin hukuk alanında geldiği noktayı gösteriyor.” dedi.

Yargıtay tarafından ikinci kez bozulan Kemal Türkler davasında 3. duruşma bugün gerçekleştiriliyor. Davanın bir an önce sonuçlandırılmasını isteyen CHP’liler protesto yürüyüşü düzenledi. İncirli’de toplanan yaklaşık 300 CHP’li İstanbul Milletvekilleri Mehmet Ali Özpolat, Sacit Arslan ve CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin’in katılımı ile yürüyüşe geçti. Bakırköy Adliyesi’ne gelen kalabılk burada bir süre slogan attı. “Geç gelen adalet adalet değildir. Katiller bulunsun” şeklinde slogan atan grup daha sonra sessizce dduruşma saatini beklemeye başladı.

Burada açıklama yapan CHP İl Başkanı Gürsel Tekin, “29 yıldır sonuçlanamayan bu davaya tanık olarak katılmak istedik. Bu dava Türkiye’de hukukun geldiği noktayı göstermektedir. Sendikacı arkadaşlarımızla birlikte davayı izleyeceğiz.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.