Türk -İş 57’inci Yaşını Kutluyor

Türk İş Yönetim Kurulu’ndan “Yaş Günü” Dolayısıyla Yapılan Açıklamada, “57 Yıl Önce Bugün, 31 Temmuz 1952 Tarihinde Kurulduk.

Türkiye’nin en büyük işçi konfederasyonu Türk İş, 57’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor.
Türk İş Yönetim Kurulu’ndan “yaş günü” dolayısıyla yapılan açıklamada, “57 yıl önce bugün, 31 Temmuz 1952 tarihinde kurulduk. İşçi liderlerinin her türlü zorluğu hiçe sayarak büyük bir özveri ile oluşturdukları bu konfederasyon yıllar geçtikçe büyüdü. İşçi hareketinin ilk örgütü, o günlerden bu günlere en büyük örgütlü gücü oldu, temsil ettiği kesimin ve emeği ile geçinen herkesin hak ve özgürlüklerini koruma ve geliştirme mücadelesi verdi” denildi.

Tabanında her türlü eğilimi barındıran Türk-İş’in, hükümetler ve siyasi partilere karşı bağımsızlığı ilke edindiği vurgulanan açıklamada, şu görüşlere de yer verildi:

“Türk-İş, Türkiye’nin karşı karşıya bulunduğu sorunların çözüm yolunun tartışmasız bir şekilde demokrasiden geçtiğine inanmaktadır. Demokrasiyi sadece bir siyasal mücadele yöntemi olarak değil, bir hayat tarzı olarak görmekte ve bu hayat tarzının toplumun tüm unsurları tarafından içselleştirilmesi özlemini taşımaktadır. Etnik temelli sorunlar da dahil bugünlerde çokça tartışılan bütün sorunların çözümünün temel hak ve özgürlüklerin daha da genişletilerek demokratikleşme sürecinin geliştirilmesiyle bağlantılı olduğunu düşünen Türk-İş, Türkiye’nin sorun çözme gücünün demokrasinin güçlenmesi ile artacağına inanmaktadır. Türk-İş bundan böyle de daha çok demokrasi, barış, özgürlük, ekmek, iş ve aş için mücadelesine devam edecektir.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.