Tarım Orkam Sen: Tarım Bakanlığı, Sendika Değiştiren Memuru Sürgüne Gönderdi

Kesk’e bağlı Tarım ve Ormancılık Hizmet Kolu Kamu Emekçileri Sendikası (Tarım Orkam Sen) Genel Başkanı Yücel Gül, Tarım Bakanlığında personele yönelik baskı ve sürgün politikası uygulandığını iddia etti.
Gül, yaptığı yazılı açıklamada, “Tarım Bakanlığına bağlı Diyarbakır Güneydoğu Anadolu Araştırma Enstitüsü Müdürü Zübeyir Türk tarafından sendikamız üyesi olan Hasan Doğan’a Mart ayından itibaren adeta bir soruşturma terörü uygulanıyor. Bunun nedeni Hasan Doğan’ın Memur Sen’e bağlı Toç Bir Sen’den istifa ederek sendikamıza üye olmasıdır. Bu süreç içerisinde kurum yöneticileri tarafından arkadaşımıza çeşitli uyarı ve kınama cezaları verilmiştir. Son olarak Hasan Doğan, Diyarbakır’dan Gümüşhane iline sürgün edilmiştir. Bu keyfi uygulamanın kaldırılması için Bakanlık yetkilileriyle yaptığımız görüşmelerden de maalesef sonuç alamadık” dedi.

Sendikalarının ve bağlı bulundukları konfederasyonun üye ve yöneticilerine yönelik baskı ve sindirmelerin yeni olmadığını ifade eden Gül, Kesk’in 32 yönetici ve üyesinin halen tutuklu olarak yargılandıklarını da hatırlattı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.