Şehit sonsuzluğu uğurlandı

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde PKK’lı teröristlerce şehit edilen Uzman Çavuş Beytullah Tercan, memleketi Malatya’nın Kuluncak ilçesinde gözyaşları arasında toprağa verildi. Törene ünlü sinema sanatçısı Serdar Gökhan da katıldı.
Sabah saatlerinde askeri uçakla Malatya Erhaç Havaalanı’na getirilen şehidin naaşı, daha sonra askeri helikopterle Kuluncak ilçesi Aşağıselimli Mahallesi’ne getirildi. Burada helikopter pisti olarak düzenlenen boş araziye indirilen şehidin naaşı daha sonra askeri manga eşliğinde tören alanına getirildi.
Bu sırada şehidin annesi Yeter Tercan ile şehidin kardeşleri Türk bayrağına sarılı tabuta sarılarak uzun süre gözyaşı döktü. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze törenine Malatya Valisi Süleyman Kamçı, AK Parti Malatya milletvekilleri Öznur Çalık ve Mustafa Şahin, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, Kuluncak Kaymakamı Tolga Özdemir, Kuluncak Belediye Başkanı Mehmet Boyraz, AK Parti İl Başkanı Hakan Kahtalı, CHP İl Başkanı Enver Kiraz, MHP İl Başkanı Mehmet Erdem, İnönü Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Cemil Çelik ile çok sayıda askeri ve polis erkan katıldı. Törene 6. Malatya Uluslararası Film Festivali için kente gelen ünlü sinema sanatçısı Serdar Gökhan da katıldı.
İl Müftüsü Ümit Çimen tarafından kılınan cenaze namazı sonrası şehidin naaşı askeri bando eşliğinde doğup büyüdüğü eve son kez getirildi. Burada da gözyaşları sel olurken, toplanan vatandaşlar, ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’ sloganları attı. Ev halkından alınan helallik duasının ardından cenaze köy mezarlığında toprağa verildi. Defin sonrası askeri manga saygı atışında bulunurken, cenaze töreni sırasında jandarma çevrede geniş güvenlik önlemleri aldı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.