O gence emniyetten yardım eli

Alkol Madde Bağımlılığı Araştırma Tedavi ve Eğitim Merkezi’nde (AMATEM) yer bulamadığı için 12 yaşında bulaştığı uyuşturucu illetinden kurtulmak isteyen 20 yaşındaki U.E.’ye İzmir emniyetinden yardım eli uzandı.
20 yaşındaki İzmirli U.E., İhlas Haber Ajansı aracılığıyla 12 yaşında bulaştığı uyuşturucu batağından kurtulmak istediğini belirtmiş, yetkililere yardım çağrısında bulunmuştu. AMETEM’de yer bulamadığı için bir türlü sağlıklı tedavi göremeyen gence İzmir emniyeti destek oldu. Geleceğe umutla bakmak isteyen U.E., tedavisi için Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi bünyesindeki AMATEM’e götürüldü.

“KENDİMİ ÖLDÜRECEKTİM” DEMİŞTİ
“Elimde mesleğim var, mesleğimi yapamıyorum. Çünkü yerimde duramıyorum. Her gün ölüp ölüp diriliyoruz” diyen U.E., yaşadıklarını şu sözlerle anlatmıştı:
“Biz kızların yanına gitmeye bile üşeniyoruz. İçimiz almıyor uyuşturucu yüzünden. Sırf sıkıntı sırf dert. Yok onu öldüreyim, yok şu parayı bulayım şunu içeyim. Sonumuz ne olacak? Ya biri bizi öldürecek ya biz birini öldüreceğiz. İçmeyince sinir sıkıntı basıyor. İki gündür içmiyorum. Kollarımız kesik içinde. Boynumu kesip kendimi öldürecektim. O duruma geldim. Feryat ediyorum ama elimizden tutan yok. 20- 30 tane içsem de kafa yapmıyor. Bünye alıştı. Normal inan 30 aspirin içse ölür. Biz 30 hap içiyoruz.”

ANNENİN FERYADI DUYULDU
U.E.’nin annesi S.E. ise oğlunun uyuşturucu nedeniyle çürük raporu alarak askerden geri gönderildiğini ve bu durumu hazmedemediğini söylemişti. Anne S.E., “Benim çocuğum her gün ölüme gidiyor. Herkesin çocuğu asker elbisesi giyiyor benim çocuğum neden sokakta? Oğlum keşke askerde şehit düşseydi de çürük alıp gelmeseydi. Şehit annesi olmayı tercih ederdim. Uyuşturucudan ölen çocuğun annesi olmak istemiyorum. Şu an ‘ülken için canını ver’ deseler veririm. Seve seve iki oğlumu da veririm ama uyuşturucuya evlat vermek istemiyorum” demişti.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.