‘Kuş, Sürüsüyle Uçar’ Deyip Dp Teşkilatlarını Görevden Aldılar’

Demokrat Parti (DP) Genel Merkezi’nin görevden aldığı Konak İlçe Başkanı Ziya Karagülle, kendisinin bunu istemediğini söyledi. Karagülle, İl Başkanı Fatih Dalan’ın, “Kuş, sürüsüyle uçar.” diyerek görevden aldığını ifade etti. Partisinin kongresinden önce genel başkanları Hüsamettin Cindoruk’un, “Seçilmiş hiçbir teşkilatı görevden almadım, almayacağım da.” dediğini hatırlatan Karagülle, “İl Başkanı Dalan, bütün ilçelerin görevden alındığını açıkladı. Cindoruk, kendi ekibini kuracakmış. Görevden aldıkları 10’a yakın ilçeye, yine aynı kişileri başkan olarak atadılar. Öyle ki görevden aldıkları DP Karabağlar İlçe Başkanı’na bile, ‘Gel seni Konak’ta yönetime alalım.’ teklifi götürüyorlar.” şeklinde konuştu.

Görevden alındıktan sonra bazı gazetelerde, yorulduğu ve zaten bırakmak istediği yönünde haberler çıktığını da ifade eden Ziya Karagülle, “Babam İbrahim Karagülle, 1960’ta hapis yattı. DP İzmir’in kurucularından olan ağabeyim Mehmet Karagülle, 1980’de idamla yargılandı. Biz babadan, dededen Demokrat Partili’yiz.” dedi. Partinin belgelerini kendisinden almaya hâlâ gelmediklerini anlatan Karagülle, “Konak’ta yeni yönetim oluşturacaklar. Beni arayıp, kimi yönetime yazacaklarını soruyorlar.” diye konuştu.

Kongreden önce DP Genel Başkanı Cindoruk’un telefon açıp destek istediğini de hatırlatan Karagülle, “Bizim size seçimden önce ihtiyacımız vardı. Keşke Necmettin Erbakan gibi partinize sahip çıksaydınız.” dediğini aktardı. Bu sözden sonra Cindoruk ile aralarındaki bağın koptuğunu vurgulayan Karagülle, “AK Parti’nin seçeneği, hiçbir zaman CHP olamaz. İnsanların, seçenek arayışına girdiklerinde tek oy vereceği parti DP’dir, fakat bu kadroyla bu partinin ulaşacağı nokta kayyumdur. Üzülerek söylüyorum, partinin gidişatı hiç iyi değil.” şeklinde konuştu. Halkın arasına girmemiş, makam mevki bekleyen yöneticilerin DP’yi şaha kaldırmasının mümkün görünmediğine dikkat çeken Ziya Karagülle, “Varoşlara gitmemiş, o insanların elini sıkmamış parti yöneticilerinin bu ülkeye, bu halka verecek çok şeyleri yok. İnsanlar, ‘Açız.’ dese bunlar, ‘Pasta yiyin.’ derler. Halktan bu kadar topuklar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.