Korelilerden Gezi Parkı’nda mutluluk dansı

Gezi Parkı’na gelen bir grup Koreli genç, gitar eşliğinde şarkı söyleyip dans etti. Meraklı gözlerle Koreli gençleri izleyen vatandaşların dansa eşlik etmesiyle ortaya renkli görüntüler çıktı.
Gezi Parkı’nda bu sabah müzik ve dans vardı. Güney Kore’den Türkiye’ye gezmek için gelen bir grup genç, sabahın erken saatlerinde Gezi Parkı’na geldi. Beraberlerinde getirdikleri gitar ile geçen yıl olayların yaşandığı alana kurulan Koreli gençler, şarkı söyleyip dans etmeye başladı. Bir anda Korelilerin etrafını saran vatandaşlar, meraklı gözlerle gençlerin dans gösterisini izlemeye başladı. Bir süre danslarına devam eden Koreli gençler, çevredeki vatandaşları kendilerine eşlik etmeye davet etti. Gezi Parkı’ndaki vatandaşların da Koreli gençler ile birlikte dans etmeye başlamasıyla ortaya renkli görüntüler çıktı. Dansın ardından Korelilere sarılan vatandaşlar sevgi gösterisinde bulundu.
Güney Koreli genç bir kız, Türkiye’yi çok sevdiklerini belirterek, “Türkiye’ye olan sevgimizi göstermek için dans edip şarkı söylemek istedik” dedi.
Gençler ile birlikte dans eden yaşlı bir çift ise, “Sakin, eşsiz dans ediyorlar. Ben de onlarla dans ettim. İnsan stres atıyor” diye konuştu.
Vatandaşlar ile hatıra fotoğrafı çektiren Koreli gençler daha sonra Gezi Parkı’nda ayrıldı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.