Konya’nın En Büyük Özel Hastanesi Farabi Hasta Kabulüne Başladı

Konya’nın sağlık alanındaki artan ihtiyaçlarına cevap verebilmek amacıyla Prof. Dr. Cevat Özpınar yönetiminde kurulan Özel Farabi Hastanesi hasta kabulüne başladı.
İstanbul yolu üzerinde, Su Deposu tramvay durağı karşısında yer alan hastane, ikisi Bodrum kat olmak üzere 10 kattan oluşuyor. 10 bin 500 metrekarelik kapalı alanıyla şehrin en büyük özel hastanesi unvanının da sahibi olan Farabi, SSK, Bağ-kur ve Emekli Sandığı ile özel sigortalı hastaları da kabul edecek.

Konya’nın yanı sıra çevre illerinde sağlık üssü olmayı amaçlayan Özel Farabi Hastanesi, 17’si yoğun bakım olmak üzere 105 yatak kapasitesine sahip. Radyoloji, Biyokimya, Mikrobiyoloji laboratuarlarıyla hastalarının tanı ve tedavi amaçlı tüm ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen Özel Farabi Hastanesi’nde açık MR, tomografi, koroner anjiografi, mamografi, direkt röntgen, dört boyutlu ve renkli doopler ultrasonografi cihazlarının bulunduğu görüntüleme merkezi yer alacak.

Gözden kardiyolojiye, nörolojiden göğüs polikliniğine kadar 17 farklı uzmanlık dalında 29 polikliniği ile hizmet vereceklerini belirten kurucu Başhekim Cevat Özpınar, “Biri kalp damar cerrahisi olmak üzere toplam 4 ameliyathanemiz var. Açık kalp ameliyatları başta olmak üzere ameliyatlarımız A grubu ortopedik, jinekolojik, ürolojik ve genel cerrahi ameliyatları bizzat Prof. Dr. Metin Belviranlı, Prof. Dr. Mehmet Arazi, Doç. Dr. Ufuk Özergin tarafından gerçekleştirilecektir.” diye konuştu.

6 kuvöz kapasiteli bir yeni doğan yoğun bakımla beraber her türlü coroner anjio, balon ve stent girişimlerinin yapılabildiği bir anjio labaratuarına sahip olduklarını belirten Özpınar, “Fizik tedavi rehabilitasyon ünitesine kadar tüm donanımız ultra modern olup, fiziki kapasitemiz, teknik alt yapımız ve tıbbi donanım gücümüz en son teknoloji ile donatıldı.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.