Kategoriler
Güncel Haberler

‘Kırmızı rujlu kız’ için cenaze töreni düzenlendi

Sosyal medyada tedavi gördüğü kanser hastalığına yönelik attığı mesajlarla fenomen haline gelen ‘Kırmızı rujlu kız’ olarak da tanınan Fisun Yurdusever için İkitelli Cem ve Kültür Evi’nde cenaze töreni düzenlendi. Tabutu gelin duvağına sarılan genç kızın cenazesi Tokat’a gönderildi.
Sosyal medyada “hastalığıyla konuşarak ve dalga geçerek” attığı mesajlarla dikkat çekmesinin ardından kendisi için kampanya başlatılan 21 yaşındaki kanser hastası Fisun Yurdusever, dün hayatını kaybetmişti. Ruju nedeniyle ‘Kırmızı rujlu kız’ olarak da tanınan genç kız için İkitelli Cem ve Kültür Evi’nde cenaze töreni düzenlendi. Cenaze törenine genç kızın yakınları ve sevenleri katıldı.
Tabutu gelin duvağına sarılı şekilde cemevine getirilen Yurdusever için burada dualar edilerek helallik alındı. Genç kızın cenazesi daha sonra Tokat’ın Niksar ilçesi Kuyucak beldesine defnedilmek üzere yola çıkarıldı.

“ALLAH’A İNANDIM VE O BİLİR NE KADAR ÖMRÜMÜM KALDIĞINI DİYEREK UMUTLA SALDIRDI”
Cenazeye katılan yakın arkadaşı Nuray Azeri, “Doktorların söylediklerine aldırmadan ben Allah’a inandım ve O bilir benim ne kadar ömrümüm kaldığını diyerek umutla saldırdı. İlk başlarda çok iyiydi, çok mutluydu. Ama sonra hastalığının vücuduna yayılmış olmasından dolayı yemeden içmeden kesildi. O da bütün vücudunun direncini düşürdü zaten ondan sonra bütün enerjisi günden güne azalmaya başladı. Kilo vermeye başladı. Yemek yemedikçe ilaçlarda etkisini göstermiyordu. Vefat etmeden bir gün o hala umudunu kaybetmemişti. Beni aradı. Ablacım eşek sütü iyi geliyormuş. Bana bulur musun dedi. Zor bulduk. O akşam sütü içirdik. Çarşamba günüde çok sevdiğimiz Fisun’umuzu Rabbimize gönderdik” dedi.
Aile dostu olan Canan Çolak ise, “Onun talebi bu hastalıktan kurtulursam bende bir dernek açıyım kanser hastalarına yardımcı olmak. Ona yönelik Kırşehir Hacı Bektaş bölgesinde bir yerle görüştük. Oradaki insanlar sağ olsunlar çok ilgili davrandılar. Fisun’a müjde verelim dedik fakat son nefesini verdi. O müjdeyi ona veremedik. Mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.