Kaynak’ın ’kaynakları’ bir bir çıkıyor

Kaynak Holding’e atanan kayyumlar, yaptıkları incelemelerin ardından holding bünyesi faaliyet gösteren 13 şirket daha olduğunu belirledi.
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talebi üzerine Kaynak Holding’e Anadolu 10. Sulh Ceza Hakimliği’nce atanan kayyumlar holdinge bağlı 19 şirket, bir vakıf ve derneğin dışında holding bünyesinde faaliyet gösteren 13 şirketi daha belirledi.
Kaynak Holding’e atanan kayyumlar, şirketler bünyesinde gerçekleştirilen mali işlerle ilgili evrakları ve banka hesaplarını incelemenin ardından, atamanın yapıldığı gün Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ’nin Bank Asya hesabında bulunan 1 milyon 500 bin liranın farklı bir hesaba transfer edildiğini ortaya çıkardı.

PARALARI VAKFA BAĞIŞLADIKLARI DA TESPİT EDİLDİ
Ayrıca atamadan kısa süre önce Kaynak Holding’e bağlı bazı şirketlerin de kasalarındaki paraları yönetim kurulu kararlarıyla vakfa bağışladıkları da tespit edildi. Holding bünyesinde Tekirdağ’da hayvancılık işleriyle ilgili kurulu olan bir şirketin ise mal kaçırdığı belirlendi.
Sürat Kargo Lojistik ve Dağıtım Hizmetleri AŞ ve N-T Kitap Kırtasiye Büro Malzemeleri Pazarlama ve Turizm Ticaret AŞ’nin atamalardan hemen önce piyasada çalışmakta olan şubelerinin yaklaşık yüzde 70’ini kaparak tolu işten çıkarımlar yaptığı belirtildi. Kayyumların konularla ilgili hazırladığı raporları savcılığa sunacağı bildirildi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.