Kahta Kaymakamı Açık: Suda Boğulmalar Yüzme Kurslarına İlgiyi Artırdı

Kahta Kaymakamı Coşkun Açık, son zamanlarda görülen suda boğulmaların yüzme kurslarına ilgiyi artırdığını söyledi.
Kahta’da okulların kapanması ile ilçe spor merkezi bünyesinde çocuk ve gençlerin serbest zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmelerini sağlamak amacıyla çeşitli kurslar açıldı. Kahta Belediyesi, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile 7-14 yaş gruplarına yönelik düzenlenen Atletizm, Badminton, Basketbol, Futbol, Hentbol, Masa Tenisi, Voleybol ve Yüzme branşlarında kurslar ilgi odağı oldu.

Kaymakam Coşkun Açık, en fazla ilgiyi 160 kursiyerin katıldığı yüzme kursunun gördüğünü belirterek, “Atatürk Baraj Gölü sahilinde bulunan ilçede, zaman zaman yüzme bilmemeden kaynaklanan üzücü olaylar meydana geldi. Suda boğulmalar yüzme kurslarına ilgiyi artırdı. Bundan sonra üzücü olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Bu yönüyle bütün çocuklarımıza yüzme öğretmeyi amaçlıyoruz.” dedi.

Açık, açılan kurslarla çocuk ve gençleri kötü alışkanlıklardan korumanın yanı sıra sağlıklı ve sportmen olmalarını sağlamayı amaçladıklarını ifade etti. Açık, “Spor Merkezi bünyesinde açılan kurslardan futbol ve yüzme kurslarına büyük ilgi olduğunu gördük, futbol kursunda halen 90 kayıtlı kursiyerimiz var, kursiyerler haftanın 3 günü Atatürk Stadında 18:00-20:00 saatleri arasında kursa devam etmektedir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.