İzmir’den Atina’ya Uçuşlar Başlıyor

THY, Sunexpress ve Pegasus Havayolları’nın yeni başlayacak seferleri ile İzmir-Atina arasında havayolu bağlantısı kuruluyor.
Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye ve Yunanistan Sivil Havacılık Heyetleri arasında 11-12 Haziran’da Ankara’da gerçekleştirilen müzakerelerde, iki ülke arasındaki mevcut uçuşların artırılması ve İzmir ile Girit’in yeni uçuş noktaları olarak tayin edilmesi konusunda anlaşma sağlandığı anımsatılarak, bu anlaşma çerçevesinde THY, Sunexpress ve Pegasus Havayolları’nın İzmir-Atina hattında sefer düzenlemek amacıyla yaptığı başvuruların SHGM tarafından onaylandığı kaydedildi. Açıklamaya şöyle devam edildi:

“3 Ağustos’tan itibaren uçuşa başlayacak olan THY, Pazartesi, Çarşamba, Perşembe, Cuma, Pazar günleri İzmir-Atina hattında sefer düzenleyecek. Atina’dan 20.20’de kalkan THY uçağı, İzmir’e 21.20’de inecek ve İzmir’den 03.00’te hareket ederek saat 04.00’te Atina’ya inecek. THY, ayrıca günde iki kez düzenlediği İstanbul-Atina uçuşlarına bir sefer daha ilave etti. Sunexpress Havayolları’nın İzmir-Atina hattında 4 Ağustos’tan itibaren başlayacak seferleri, Salı ve Cumartesi olmak üzere haftada iki gün gerçekleştirilecek. Uçuş programı, İzmir’den 09.10’da kalkış, Atina’ya 10.15’te varış ve Atina’dan 11.00’de kalkış, İzmir’e 11.50’de iniş şeklinde gerçekleşecek. İzmir-Atina hattında Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere haftada üç gün uçuş gerçekleştirilecek Pegasus Havayolları’nın seferleri ise 1 Ekim’den itibaren başlayacak. Uçuşlar, İzmir’den 08.35’te kalkış, Atina’ya 09.30’da varış ve Atina’dan 10.10’da kalkış, İzmir’e 11.00’de iniş şeklinde düzenlenecek.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.