İzmir’de camiye giden cemaate küfürler – video

haziran 2013 taksim eylemleri izmirde camiye giden halka küfür eden gençler küfürleri video, İzmir’de cami cemaatine ağır küfürler – İzle..

Gezi protestoları sırasında İzmir’de sabah namazına giden cemaate ağza alınmayacak küfürler edildi..

Gezi Parkı gerginliği 19’ncu gününe girdi. Başbakan Erdoğan’ın ve İstanbul Valisi’nin dün gece yaptığı görüşmeler tartışmanın daha sakin bir ortamda yürümesini sağlıyor. Artık çatışma ve polis müdahalesi görüntüleri neredeyse kalmadı.

CAMİYE GİDEN CEMAATE AĞZA ALINMAYACAK KÜFÜRLER

Ancak, eylemlerin zirve yaptığı günlerde olaylarla hiçbir ilgisi olmayanlara yönelik mahalle baskısı da göz ardı edilmemeli. Eylemcilerin Ak Partili bir belediye başkanın gelinine yaptığı saldırı yeni yeni kamuoyunda tüm detaylarıyla yer alırken benzer çirkin bir saldırı da İzmir’de yaşandı. Yaşanan gerilimli günlerde tansiyonu yükseltmemek adına İzmir’de sabah namazına giden cami cemaatine yönelik ağır mı ağır küfürleri yayınlamadık.

BUNLAR DA LANETLENMELİ

Eylemler boyunca nasıl ki yakanları yıkanları eleştiriyorsak, Başbakan Erdoğan’ın eşiyle ilgili çirkin pankartları lanetliyorsak, İzmir’de camiye giden cemaate ağır mı ağır küfürler savuran kişileri de lanetlememiz gerekiyor.

BİZ GENÇLERİN YENİ TÜRKİYE HAYALİNE İNANIYORUZ

Artık sorunun çözümü noktasında daha somut adımlar atılıyor. İzmir’de genç eylemci kızları saçından sürükleyen polisler açığa alındı. Başbakan Gezi Parkı için halk oylaması seçeneğini masaya getirerek bir anlamda ilk tavrından geri adım attı. Katılımcı demokrasi anlayışı daha sağlam yerleşmeye başladı. Biz başından beri Gezi Parkı’ndaki masum gençlere ve onların yeni Türkiye hayaline inandık, küfürlü pankartlara ve hakaretlere değil.

Tarih : 14.06.2013 Gösterim : 1090


SENDE YORUM YAP !
Bu Habere 2 Yorum Yapılmıştır.
  • Osman Özcan diyor ki ;
    15 Haziran 2013 21:56

    Genelleştirme hiç bir zaman doğru olmaz. Ancak böylesi aşağılık bir davranış ancak böyle yerlerde olur. Bunların kim olduğunu değil, bu çirkinlikleri sergilerken adeta birbirleriyle yarışıyorlar, sonra da medeniyetten, demokrasiden bahsederler.

  • tamer diyor ki ;
    26 Haziran 2013 21:57

    camiye gidenlere küfredilmemiş ,yalan propoganda yapmayın..polisin arkasındaki eli sopalı sivil şahıslara küfredilmiş..bu nasıl bir site böyle,yayınlamazsanız insan değilsiniz..

DİĞER VİDEOLAR