İstifa gerekçesi “paralel”

Devleti Aliyye Ocakları Genel Başkanlığı görevinden istifa eden Emin Canpolat, istifa nedeninin “Kayıhan Osmanoğlu’nun paralelcilerle birlikte parti kurma hayali” olduğunu açıkladı.
Emin Canpolat, Kayıhan Osmanoğlu ile beraber kurdukları ve genel başkanı olduğu Devleti Aliyye Ocakları’ndan istifa nedenini açıkladı. Canpolat, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a sadakat üzere kurulan teşkilatımızdan fikir ayrılığı nedeni ile istifa ettik. Fikir ayrılığına düştüğümüz konu, Kayıhan Osmanoğlu’nun paralelcilerle birlikte parti kurma hayalinden kaynaklanmıştır. Bu durumu tespit ettiğimizden dolayı, asla böyle bir ihanet ortaklığında yer alamazdık. İnanmadığımız davada baş olmaktansa, inandığımız davada ayak olmayı tercih ederiz” dedi.

“BİZİM LİDERİMİZ RECEP TAYYİP ERDOĞAN”
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ümmeti bir araya toplama gayretindeyken böyle fitne ve bölme çabasında olanlarla beraber hareket edemeyeceklerini söyleyen Canpolat, şunları kaydetti:
“Şükürler olsun ki böyle sinsi bir planı deşifre ettik. Kaldı ki ülkemizde tüm bireylerin hakkını savunan ve millet öncelikli bir siyasi parti varken, böyle bir ayrıştırma ve bölme projesinde olmamız söz konusu dahi olamazdı. Daha önce genel başkanı olduğum Osmanlı Ocakları’nda, Gezi eylemleri ile başlayan ihanet senaryolarına karşı, milli iradeye saygı mitinglerinde, 30 Mart yerel seçimlerinde, 17-25 Aralık paralel kumpaslarında ve 10 Ağustos Cumhurbaşkanı seçimlerinde haktan ve hakikatten taraf olduğumuzu tüm kamuoyu bilmektedir. Bizim liderimiz, Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’dır. Bizim savunduğunuz tek siyasi hareket, kuruluşunda onurla görev aldığımız AK Parti’dir. Yaşadığımız sürece Sayın Cumhurbaşkanımızın yanında ve safında olacağız. Davamıza, her zamanki duruşumuzu bozmadan ve aynı çizgide devam edeceğiz. Kefenli lidere kefenli asker olacağız.”
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.