İstanbul’a yeni trafik çilesi!

Haliç Köprüsü’nde 1 ay çalışma var!

istyanbul-trafiikkc

Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü, Haliç Köprüsü’nde depreme karşı güçlendirme çalışmaları başlatıyor. 25 Temmuz’da başlayıp yaklaşık 1 ay sürecek çalışmalar sırasında köprünün her iki yönündeki birer şerit trafiğe kapatılacak.

Fatih Sultan Mehmet Köprüsü’nde yapılan deprem güçlendirme ve derz yenileme çalışmalarından sonra İstanbul’un en önemli ulaşım köprülerinden Haliç Köprüsü’nde de güçlendirme çalışmaları başlatılıyor. Karayolları 17. Bölge Müdürlüğü’nün yürüttüğü çalışmalar yaklaşık bir ay sürecek. Güçlendirme çalışmaları süresince 25 Temmuz- 27 Ağustos tarihleri arasında Haliç Köprüsü’nün her iki yönde birer şeridi araç trafiğine kapatılacak.

Yetkililer, sürücülerin olası trafik sıkışıklığından etkilenmemesi için; Haliç Köprüleri’nde ortadaki (eski) köprüleri kullanmalarını, Sütlüce, Halıcıoğlu – Ayvansaray ve Eyüp istikametinden gelip-gidecek ve köprüleri kullanacak sürücülerin alternatif güzergahları tercih etmelerini, Okmeydanı-TEM bağlantı yolu ile Vatan Caddesi ayrımı-TEM bağlantı yollarını kullanmalarını istedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.