İşsiz gençten Gül’e tepki

Bu insanlar sizi niye alkışlıyor, anlamıyorum”

guletepki

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, taziye ziyareti için geldiği İzmir’de işsiz gencin tepkisiyle karşılaştı. Cumhurbaşkanı Gül‘ün alkışlarla karşılanmasına tepki gösteren Sinem Örsçek, “Bu insanlar sizi neden alkışlıyor anlamıyorum. Bu ülkede neler oluyor, bilmek istiyorum” dedi.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül yaklaşık bir ay önce dayısı Nazif Satoğlu’nun eşi Şadan Satoğlu’nun vefat etmesinin ardından taziye ziyareti için İzmir’e geldi. Cumhurbaşkanı Gül, “Ana” uçağıyla saat 20.15 civarında İzmir Adnan Menderes Havalimanı’na indi. Buradan Yeşilyurt semtinde bulunan cenaze evine hareket eden Cumhurbaşkanı Gül‘ün konvoyunu basın araçlarının takip etmesine izin verilmedi. Dayısı Nazif Satoğlu’nun apartman kapısında karşıladığı yeğeni Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dayısıyla kucaklaşmasının ardından kendisini alkışlarla karşılayan vatandaşları yanlarına giderek selamladı. Bu sırada Cumhurbaşkanı Gül‘ün yanına gelen 35 yaşındaki Sinem Örsçek, vatandaşların kendisini alkışlarla karşılamasını anlayamadığını ifade ederek, tepki gösterdi. Sinem Örsçek, Gül‘e şunları söyledi: “iki üniversite bitirdim. İşsizim. Bu insanlar neden sizi alkışlıyor anlamıyorum. Bu ülkede neler oluyor bilmek istiyorum. Biri söylesin.” Cumhurbaşkanı Gül, Örsçek’in tepkisinin nedeninin öğrenilmesi için korumalarına talimatta bulundu. Korumalar Cumhurbaşkanı Gül‘ün talimatı üzerine, Örsçek ile oturduğu apartmanın girişinde bir süre konuşarak, bilgi aldı.

Görüşmenin ardından Örsçek yakınlarıyla birlikte korumalar eşliğinde evine çıkarıldı. Cumhurbaşkanı Gül‘ün taziye ziyareti sırasında tekrar apartman kapısı önüne çıkan Örsçek, basın mensuplarına yaptığı açıklamada şunları kaydetti: “Hacettepe Üniversitesi İstatistik Bölümü mezunuyum. Ayrıca Endüstriyel Tasarım üzerine master yaptım. İşsizim. Cumhurbaşkanlığı görevlileriyle görüştüm. Bana bu konuda yardımcı olacaklarını söylediler.”

Daha sonra Sinem Örsçek’in babası Fuat Hakkı Örsçek, Cumhurbaşkanlığı görevlilerinin kendisini araması üzerine evinden çıkarak, Gül‘ün dayısının oturduğu apartmanın önüne gitti. Burada Cumhurbaşkanlığı görevlileriyle bir süre konuşan baba Örsçek, tekrar misafir olarak kaldıkları eve döndü. Öte yandan, Örsçek Ailesi’nin Ankara’da ikamet ettiği, tatil için bir süre önce İzmir’deki yakınlarının yanına geldikleri öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.