İş arkadaşını öldüren gencin sorgulaması başladı

Samsun’da birlikte aynı iş yerinde çalışan arkadaşını tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan gencin yargılanmasına başlandı.
Olay, Atakum ilçesi Cumhuriyet Mahallesi’nde geçen Kurban Bayramı’nda meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, silahlı saldırıda boynundan vurulan evli ve 2 çocuk babası Davut Aydın (35), kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti. Cinayeti işlediği iddia edilen ve olaydan sonra tutuklanan 18 yaşındaki Kurşat B. ile olayı azmettirdiği iddia edilen Levent K.’nin yargılanmasına başlandı.
Samsun 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davanın ilk duruşmasında tutuklu sanık Kürşat B. kendisi savunarak, “Ben bir otelde temizlik şirketi elamanı olarak çalışırım. Ölen Davut de benimle aynı iş yerinde çalışmaktadır. L.K. bana Davut ile annemin mesajlaştığını söyledi. Hatta ’beraber gidip kafasına değil, ayaklarına sıkarız ve cezaevinde de rahat rahat yatarsın’ dedi. Davut ile karşılaşınca ’bana niye yanlış yaptığını’ sordum. Tartıştık. Yüzüme tükürdü ve bana tokat attı. Belimden ruhsatsız tabancamı çıkartıp bir el ateş ettim. Dolmuşa binip kaçtım. Kendisine ’Ölmediysen öleceksin’ diye mesaj attım. Olaydan evvel Samsun Ruh Salığı ve Hastalıkları Hastanesi’nde ruhsal yönden tedavi gördüm. Depresyon ilacı kullandım. Üzgünüm ve pişmanım” diye konuştu.
Tutuksuz olarak yargılanan Levent K. ise., “Kürşat ile aynı mahallede otururuz. Kendisi arkadaşım. Arkadaşım A.K.B bana, ölen Davut ile Kürşat’ın annesi arasındaki mesajlaşmaları gösterdi. Ben de bunu Kürşat’a anlattım. Kendisine ’git ayaklarını sık’ demedim. Davut’u nasıl vurduğunu da görmedim. Kesinlikte Davut’u vurması için Kürşat’ı azmettirmedim ve teşvik etmedim” şeklinde konuştu.
Duruşma tanıkların dinlenmesi için ertelendi.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.