Hava Karadeniz Dışındaki Bölgelerde Açık ve Parçalı Bulutlu Olacak

Sıcaklık Türkiye Genelinde Bir Önceki Güne Oranla Değişmezken, Rüzgar, Genellikle Kuzey ve Kuzeydoğu, Zamanla Güney Kesimlerimizde Batı ve Güneybatı Yönlerden Hafif Arasıra Orta Kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege’de Kuvvetli Olarak Esecek.

Hava, Karadeniz bölgesi dışında Türkiye’nin diğer bölgelerinde açık ve parçalı bulutlu olacak.
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü’nden edinilen bilgiye göre, sıcaklık Türkiye genelinde bir önceki güne oranla değişmezken, rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, Marmara ile Kuzey Ege’de kuvvetli olarak esecek.

-BÖLGELER İÇİN HAVA-

Marmara: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden itibaren İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Ege: Az bulutlu ve açık, zamanla Kuzey Ege’nin iç kesimleri parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; Kuzey Ege kıyılarında kuzey yönlerden kuvvetli olarak esecek.

Akdeniz: Az bulutlu ve açık geçecek.

İçanadolu: Az bulutlu ve açık zamanla bölgenin kuzey ve doğusu parçalı bulutlu.

Batı karadeniz: Az bulutlu ve açık zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren bölge geneli kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı.

Orta ve Doğu Karadeniz: Orta Karadeniz ile zamanla bölge geneli parçalı ve çok bulutlu, yarın (Cuma) öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı olacak.

Doğu Anadolu:Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzeyi parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzurum, Kars, Ardahan, Ağrı ve Iğdır çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim.k.

Güneydoğu Anadolu:Az bulutlu ve açık.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.