Hastanede 3 Aylık Bebeğini Boğmaya mı Kalktı?

Samsun’da hastanede 3 aylık bebeğini boğmaya kalktığı iddiasıyla tutuklanan 28 yaşındaki kadın ile ilgili davanın dosyası, bir başka mahkemede 2 kızını öldürdüğü iddiasıyla açılan dava dosyası ile birleştirildi.

Samsun’un Vezirköprü ilçesinde ikamet eden F.H. (28) adlı kadının, geçirdiği nöbetten dolayı solunum sıkıntısı çektiği ileri sürülen 3 aylık kızı Özge H.’yi tedavi altına alındığı Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde boğmaya kalktığı iddia edildi. 2 yıl önce hastanede meydana gelen olayda, annenin ağzını ve burnunu tuttuğu, bebeğin ağlaması üzerine sağlık personeline nöbet geçirdiğini söylemesi sonucu hastanenin güvenlik kamerası izlenince korkunç gerçek ortaya çıktı. Anne F.H.’nin bebeğinin eliyle ağzını ve burnunu kapatarak boğmaya kalktığı iddia edilen görüntü, güvenlik kamerası tarafından saniye saniye kaydedildi. Bebeğini boğarak öldürmek isterken yakalanan F.H. ile ilgili savcı tarafından yürütülen soruşturmada, daha önce bilinmeyen kan donduran korkunç cinayetler de gün yüzüne çıktı. Annenin korkunç cinayet serisi

iddianamede yer alan bilgilere göre şöyle gelişti:
Anne F.H., eşi Arslan H. ile Antalya’nın Serik ilçesinde tanıştılar ve 2007 yılında birlikte kaçarak Samsun’a gelip evlendiler. F.H., 2008 yılında Selma H.’yi, 2009 yılında da Özlem H.’yi dünyaya getirdi. 2,5 yaşında olmasına rağmen felçli olup yürüyemeyen Selma H., Samsun Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi’nde tedavi altına alındı. Tedavisinin ardından evine götürülen Selma H., televizyon izlerken annesi tarafından elle ağzı ve burnu kapatılarak 5 dakika havasız bırakıldı. Kızının yatağa düşmesi üzerine F.H., cami inşaatında çalışan eşi Arslan H.’yi çağırarak kızın ölmüş olduğunu söyledi. Baba Arslan H. kızının yüzüne su döktü. Arslan H., kızının kendine gelmesi üzerine tekrar inşaata gitti. Anne F.H., bu kez yine 5 dakika boyunca kızının eliyle ağzını ve burnunu tutup havasız bıraktı. Küçük kızın sırt üstü yere düşmesi üzerine yeniden eşini çağırdı. Eve gelen baba, kızının üzerine su döküp ayılmaması üzerine Vezirköprü Devlet Hastanesi’ne kaldırdı. Hastanede ölen kız ailesi tarafından köyde toprağa verildi. Anne F.H., diğer kızı Özlem H.’yi de ateşi, morarması ve öksürüğü olduğu için OMÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırdı. İkinci kızını da tedavisinin ardından götürdüğü evindeki beşiğinin içinde ağzını ve burnunu eliyle yarım saat kadar tutarak havasız bırakıp öldürdü. Daha sonra kendi yatağına gidip uyuyan F.H., kayınpederinin sesiyle uyandı. Kızı Özlem H.’nin üzerini açtığında öldüğünü gören anne bağırıp olayı haber verdi. Özlem H., doktor kontrolü olmaksızın köyde toprağa verildi. Anne F.H.’nin son olayında iki ayrı cinayet olayıyla ilgisinin bulunması üzerine hakkında ayrı ayrı ’öz çocuğunu öldürmek’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılacağı öğrenildi. Hastanede üçüncü bebeğini boğarak öldürmek isteyen annenin bebeğinin ağzını iki eliyle kapatarak boğmak isteme anının güvenlik kamerası görüntüsü yürekleri dağladı.

Tutuklanan F.H. hakkında ‘öz çocuğunu öldürmeye teşebbüs’ suçundan 9 ila 15 yıl arasında hapis cezası istemiyle Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dava açıldı. F.H. suçlamaları kabul etmedi. Adli Tıp Kurumu’na sevk edilen F.H.’nin cezai ehliyetinin tam olduğuna dair rapor verildi. Ancak, F.H. hakkında Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi’nde de 2 çocuğunu öldürmek suçundan dava açıldığı öğrenildi. Vezirköprü Ağır Ceza Mahkemesi davanın Samsun’daki dava ile birleştirilmesini talep etti. Samsun 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen davada, mahkeme heyeti dava dosyalarının birleştirilmesine karar verdi ve davanın Vezirköprü’de görülmesi kararlaştırıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.