Günün özeti

Günün tüm önemli gelişmelerini sizin için derledik.

Ültimatom gibi açıklama: Göz yummayız
Ankara – Başbakan Ahmet Davutoğlu, Bayırbucak Türkmenlerine yönelik saldırılara izin vermeyeceklerini belirterek, “-DAEŞ’e saldırıyoruz- diye Bayırbucak’ın masum insanlarına saldırılmasına göz yummayız” dedi.

Türkiye-Rusya krizinde bugün neler yaşandı ?
Ankara- Sınır ihlali yapan uçağının düşürülmesinin ardından Rusya’nın Türkiye’ye yönelik tepkisi sürüyor. Kremlin’den yapılan günün ilk açıklamasında, Rusya’nın Türkiye sınırındaki sözde IŞİD mevzilerine yönelik hava operasyonlarına devam edeceği ifade edildi.

Cumhurbaşkanı uyardı: Kimse…
Ankara – Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rus uçağının düşürülmesi konusunda, “Düne kadar böyle bir olayın vuku bulmamasının sebebi Türkiye’nin sabrını zorlayarak ortaya koyduğu iyi niyetli tavırdır. Hiç kimse bizden sınır güvenliğimizin sürekli ihlal edilmesine sessiz kalmamızı beklememelidir” dedi.

TEOG maratonu başladı
İstanbul – İki gün sürecek olan liselere giriş maratonu start aldı.

Kerhen de olsa destek verdi
Ankara – CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Türkiye kendi sınırlarının ihlaline izin vermez, vermemelidir. Kendi ülkesinin çıkarlarını korumalıdır. Bir başka ülke Türkiye bir şey demez ya da yapmaz diye bizim sınırlarımızı ya da toprak bütünlüğümüzü ihlal etmemelidir” dedi.

Kahraman kedi !
Perth – Bu balık gerçek değil ama kedinin onu hayata döndürme çabası gerçek.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.