Fatihte polise silahlı saldırı

İstanbul Fatih’te bir ihbara giden polis ekipleri, ihbar edilen şahısların silahlı saldırısına uğradı. Plakasız bir araçtan ateş açan şüpheliler olay yerinden kaçarken, çatışmanın ortasında kalan bir sürücü ölümden döndü.
Olay, Millet Caddesi üzerindeki bir eğlence merkezinin önünde saat 09.40 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, bir eğlence merkezinin önündeki otomobilde silahlı şahısların bulunduğu ihbarı alan polis harekete geçti. Olay yerine gelen ekipler, plakası bulunmayan araçtaki kar maskeli 4 şüphelinin silahlı saldırısına uğradı. Polisin karşılık vermesi üzerine araç olay yerinden kaçarak uzaklaştı. Şüphelilerden biri olay yerinde gözaltına alınırken, polis kaçan diğer şüphelilerin yakalanması için çevrede geniş çaplı operasyon başlattı.
Çatışma sırasında yoldan geçen bir otomobil de kurşunlara hedef oldu. Yara almadan kurtulan Şerafettin Yılmaz, ölümden döndüğünü anlattı. Mali müşavirlik yaptığını ifade eden Yılmaz, “Topkapı’dan benzin aldım. Eresin Otel’in önüne geldiğimde çatışma çıktı. Çatışmada bir kurşun arabamın arka camından girdi ve ön tarafa çarpıp yere düştü. Şahıslar 3 kişiden fazlaydı. Yarım metreyle kurtuldum. Kurşun yarım metre sağa sola sarksa şuan burada yoktum yani” dedi.
Çatışmanın ardından hasar gören araç Şehremini Polis Merkezi’nin önüne çekilerek, inceleme başlatıldı. Bu arada yol kenarına atılan pompalı bir tüfek bulan vatandaş, karakola gelerek silahı teslim etti. Polis, buluntu silahın olayda kullanılıp kullanılmadığının tespiti için çalışma başlattı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.