Doktor sevgilisini gasp eden hemşireye hapis

Adana’da doktor sevgilisine zorla 70 bin TL senet imzalatıp, parasını ve kredi kartlarını gasp ettiği ileri sürülen hemşire ile 3 arkadaşı 10 yıl hapis cezasına çarptırıldı.
Edinilen bilgiye göre, Seyhan ilçesinde özel bir tıp merkezinde çalışan Dr. S.S., 23 Şubat 2013 Cumhuriyet Savcılığı’na dilekçeyle başvurup hemşire sevgilisi M.M. ve arkadaşlarının kendisini silah zoruyla gasp ettiğini öne sürdü. 500 TL parası ve kredi kartlarının çalındığını ileri süren Suat S., kendisine zorla 70 bin TL’lik senet de imzalatıldığını iddia etti.
Hemşire M.M. ile bir süre beraber olduklarını ancak kendisinden faydalanmaya çalıştığını anlayınca ondan uzaklaştığını ifade eden S. S. “Daha sonra bana hamile olduğunu söyledi. Kendimden emin olduğum için kabul etmedim. ’Çocuktan kurtulmama yardımcı ol’ deyince hastane masrafları için para verdim ancak sonraki günlerde beni tehdit etmeye devam etti. Sonra da paramı alarak senet imzalattı” diye konuştu.
S.S.’nin şikayeti üzerine çalışma yapan polis, hemşire M.M. ile arkadaşları E.D. (33) M.T. (34), T.D. (32) ve S.Y’yi (35) gözaltına aldı.
İfadelerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

“70 BİN LİRALIK SENETLE Mİ UĞRAŞACAĞIM?”
Diğer şüphelileri azmettirmediği gibi hiçbirini de tanımadığını ileri süren hemşire M.M., “Doktor ile aynı tıp merkezinde çalışırken tanıştık. Kendisinden hamile kaldım. İlk önce doğurmamı istedi. Fakat daha sonra 5’inci ayda bana düzenlemiş olduğu bir komplo ile çocuğumu öldürdü. Ben konuyla ilgili kendisinden şikayetçi oldum. Hakkında dava açtım. Şikayetimi geri çekmem için ölümle tehdit etti. Bu yüzden şikayetçimi geri aldım. ’Kendi isteğimle çocuğumu aldırdım’ diye ifade vermemi istedi. Kabul etmediğim için benden intikam almak istiyor. Kendisine açtığım 500 bin liralık tazminat davasından vazgeçtim. 70 bin liralık senetle mi uğraşacağım? Diğer şüphelileri ise hiç tanımıyorum. Asıl suçlu doktorun kendisidir” şeklinde konuştu.

10’AR YIL HAPİS CEZASINA ÇARPTIRILDILAR
Tutuksuz 5 sanık ’nitelikli yağma ve kişiyi hürriyetinden yoksun kılma’ suçundan 32’şer yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandıkları Adana 9’uncu Ağır Ceza Mahkemesi’nde karar duruşmasına çıktı. Hemşire M.M. ile diğer sanıklar suçlamayı kabul etmedi. M.M, son sözünde, “Çocuğumu zorla aldırdı, şu an mezarının bile nerde olduğunu bilmiyorum. İstesem o zaman para alırdım, senetten de haberim yok” dedi. Mahkeme heyeti, hemşire M.M. ile diğer sanıklardan E.D., M.T. ile T.O.D. 10’ar yıl hapis cezasına çarptırdı, sanık S.Y ise beraat etti. Sanıklar, cezaları Yargıtay’ca onanırsa cezaevine girecek.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.