Çankaya Belediye Başkanı: Akay Kavşağı Sorunu Henüz Çözülmedi

Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık, Akay Kavşağı konusunda kamuoyunun yanlış bilgilendirildiğini belirtti, “İdare Mahkemesi’nin verdiği yürütmeyi durdurma kararı sorunu çözmedi, sadece Büyükşehir Belediyesi’ne çözüm bulmak için zaman kazandırdı” dedi.
Tanık, düzenlediği basın toplantısında, “Ortada Akay Kavşağının kapatılmasını öngören bir mahkeme kararı var. Bu karar bir başka mahkemenin verdiği yürütmeyi durdurma kararıyla değil ancak Danıştay tarafından iptal edilebilir. Dolayısıyla sanki sorun çözülmüş gibi davranılması yanlıştır” diye konuştu.

Kavşağın Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda olduğunu ifade eden Tanık, kendilerinin bu sorunun çözümü konusunda katkı vermeye hazır olduklarını kaydetti.

Önlerinde hizmet için 5 yıl olduğunu hatırlatan Tanık, bu süreyi tartışarak değil işbirliği yaparak verimli şekilde kullanmak istediklerini vurguladı. Tanık, 6 Ağustos’ta düzenleyecekleri yemeğe tüm ilçe belediyelerinin yöneticilerinin yanısıra Büyükşehir Belediyesi’nin yöneticilerini de davet edeceklerini sözlerine ekledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.