Bursa Kent Konseyi Diğer İllere Örnek Olacak

BursA Kent Konseyi Başkanı Mehmet Semih Pala, Türkiye’ye örnek model olacaklarını söyledi.
Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu Toplantısı Merinos Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapıldı.

Mehmet Semih Pala, konseyin çalışmalarının ele alındığı toplantıda, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’ye teşekkür etti.

Başkan Altepe’nin Kent Konseyi’nin sağlıklı çalışma alanlarına kavuşmasına yardımcı olduğunu ve faaliyetlerini desteklediğini belirten Pala, “Kent Konseyi’nde Bursa için güzel çalışmalara imza atacağız. Bu oluşuma seçilerek gelen, Bursa hassasiyeti taşıyan insanlarız. Bursa ile ilgili her konuda araştırarak, düşünerek ve tartışarak çözüm üretmeye çalışacağız.” dedi.

Yerelleşme ve demokratikleşme sürecindeki iktidarın da kent konseylerinin oluşumuna katkı koyduğunu kaydeden Pala, bu kapsamda belediyeli yerlerde, kent konseylerinin halkın ve sivil toplum kuruluşlarının da katıldığı, düşüncelerin yöneticilere aktarıldığı kurumlar halini aldığını kaydetti.

Aynı zamanda Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı olan Pala, Bursa’nın tarihiyle, turizmiyle, kültürel değerleriyle ve doğal özellikleriyle dünya çapında bir kent olduğunu vurgulayarak, “Büyükşehir Belediyesi, yeni yönetim anlayışıyla Bursa’da son derece önemli adımlar atıyor, atmaya da devam edecektir. Böylesi bir oluşumda resmi olarak Kent Konseyi çatısında yer almak önemli. Biz, bağımsız konumda önemli bir kurumuz. Bursa, Kent Konseyi’ni tanıyacak.” diye konuştu.

Bursa Kent Konseyi’nin bağımsız karar alıp bu kararları uygulama noktasında çalışacağını anlatan Pala, “Türkiye’de örnek bir model olacağız.” ifadesini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.