Başbakan Erdoğan İzmir’de Binali Yıldırım ve 12 AKP Adayı izle / 13 Aralık 2013

13.12.2013 cuma TRT Haber canlı izle – Başbakan Recep Tayyip Erdoğan İzmir Aday Tanıtım Toplantısı’nda-AKP 12 il – Aydın, Burdur, Denizli,Isparta,İzmir, Kars, Manisa, Tunceli, Uşak, Karaman, Kilis, Osmaniye Belediye Başkan Adayı Kim Oldu tanıtım videoları izle, AKP İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Binali Yıldırım kimdir?

ak_partinin_izmir_adayi_13 aralık 2013

Başbakan Erdoğan bugün saat 13.00’de başlayan İzmir Karşıyaka Arena Spor Salonu’nda “Seçim İşleri Başkanlığı Bölge Buluşması”nda konuşmasında, partisinin Aydın, Burdur, Denizli,Isparta,İzmir, Kars, Manisa, Tunceli, Uşak, Karaman, Kilis, Osmaniye illerinin belediye başkan adaylarını tanıttı.

Başbakan Erdoğan, geçen hafta Muğla’ya yaptığı ziyarette büyükşehir belediye başkan adayı olarak Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı aday göstermişti.

İşte Adaylar:

 • AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı-Binali Yıldırım

 • AK Parti Manisa Belediye Başkan Adayı-Hüseyin Tanrıverdi
 • AK Parti Aydın Belediye Başkan Adayı-Mustafa Savaş
 • AK Parti Uşak Belediye Başkan Adayı-Nurullah Cahan
 • AK Parti Denizli Belediye Başkan Adayı-Osman Zolan
 • AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı-Ertuğrul Çalışkan
 • AK Parti Belediye Kars Belediye Başkan Adayı-Nevzat Bozkuş
 • AK Parti Tunceli Belediye Başkan Adayı-Erkan Eroğlu
 • AK Parti Burdur Belediye Başkan Adayı-Sebahattin Akkaya
 • AK Parti Isparta Belediye Başkan Adayı-Nuri Uzaktaş
 • AK Parti Osmaniye Belediye Başkan Adayı-Mehmet Gürbüz
 • AK Parti Kilis Belediye Başkanı Adayı – Hasan Kara

Binali Yıldırım Kimdir? (internethaber.com)

Kabinenin en başarılı ve en çalışkan bakanı olarak bilinen Binali Yıldırım, AK Parti hükümetinde üç dönemdir Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı olarak görev yapıyor.

Binali Yıldırım, 22. Dönem AK Parti İstanbul, 23. Dönem AK Parti Erzincan ve , 24. Dönem AK Parti İzmir milletvekili olarak Meclis’e girdi. Evli ve üç çocuk babası olan Yıldırım İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

DUBLE YOL KRALI

Binali Yıldırım, Ulaştırma Bakanlığı koltuğunda ise Türkiye’nin dört bir yanına uzanan duble yollara imzasını attı. Gece yarısı yaptığı denetimlerle bilinen Binali Yıldırım, asrın projesi Marmaray’a da damgasını vuran isim oldu.

Yıldırım, Türkiye’nin üçüncü köprüsünün yapım ve ihalesine de imza atan kişi oldu. Binali Yıldırım bakanlığı süresince yaptığı icraatlarla gelmiş geçmiş en başarılı isim oldu.

REFAHİYELİ

1955 yılında Erzincan’ın Refahiye ilçesinde doğan Binali Yıldırım, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşa ve Deniz Bilimleri Fakültesi’nden mezun oldu ve aynı bölümde yüksek lisans yaptı.

1978-1993 yılları arasında Türkiye Gemi Sanayi Genel Müdürlüğü ve Camialtı Tersanesinde çeşitli kademelerde yöneticilik yaptı.

1990-1991 yılları arasında İsveç’te bulunan Uluslararası Denizcilik Örgütü’ne (IMO) ait Dünya Denizcilik Üniversitesinde (WMU) Denizde Can ve Mal Güvenliği Yönetimi konusunda ihtisas eğitimi aldı. Bu eğitim sırasında toplam 6 ay İskandinavya ülkeleri ve Avrupa’da çeşitli ülke limanlarında Denizcilik İdaresi Uzmanları ile birlikte kontrollerde bulundu.

BELEDİYE’DEKİ GÖREVLERİ

1994-2000 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstanbul Deniz Otobüsleri İşletmeleri (İDO) da Genel Müdürlük görevinde bulundu. Bu görevi sırasında İstanbul’da toplu taşımacılığın denize kaydırılması yönünde önemli projelere imza attı.

Başta İstanbul-Yalova ve Bandırma hatlarının açılarak, Adnan Menderes ve Turgut Özal hızlı feribotlarının sefere konulması olmak üzere İstanbul’a kazandırılan toplam 29 iskele/terminal, 22 deniz otobüsü ve 4 feribotla İDO, dünyanın en büyük deniz taşımacılığı firması oldu.

1999 yılında deniz toplu taşımacılığı ve turizme katkılarından dolayı uluslararası “Skal Kulübü” tarafından verilen kalite ödülüne layık görüldü.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.