Aynı sokakta bir haftada 7 hırsızlık olayı

İzmir’in Alsancak semtinde emlak ofisine giren hırsızlar 3 bilgisayar, 1 LCD televizyon, 2 bin TL ile çelik para kasasını alarak kaçtı. Hırsızlık anı kameralara yansıdı. İş yeri sahibi Mehmet Ali Yücel, “Aynı sokakta bir haftada 7 ayrı iş yerinden hırsılık oldu. Hırsızlar kol geziyor’’ dedi
Alsancak Semti 1884 sokak numara 14’te bulunan İnşaat Dekorasyon ve Emlak Ofisine, cuma sabaha karşı kapıyı levye ile açan hırsızlar, iş yerinden 3 bilgisayar, 1 LCD televizyon, 2 bin TL ile içerisinde yüklü miktarda para olan çelik para kasasını alıp kaçtı. Hırsızlık ise iş yerinin güvenlik kamera kayıtlarına yansıdı. Hırsızlar içeride sonradan fark ettiği kamerayı ise yukarı çekerek görüntülenmemek için çaba sarf etti.

ALSANCAK’TA ASAYİŞ YOK
İş yerinin soyulduğunu sabah işe geldiğinde fark ettiğini ifade eden emekli istihbaratçı astsubay Mehmet Ali Yücel, ’’Sabah ofisimi açtığımda bilgisayarların ve televizyonun yerinde olmadığını para kasasının çalındığını gördüm. Kamera görüntülerini izledim iki kişi arabayla geliyor, kapşollü şekilde içeri girip kameranın yönünü değiştiriyorlar. Polis geldi incelemeleri yaptı. Semtte bir hafta içinde 7 defa hırsızlık oldu. Dünde 3 yeri soydular. Burada gece 03.00’ten sonra devriye gezen polis yok. Olay olduğunda polis çok geç geliyor. Sıkıntı asayiş ve MOBESE olmaması. Alsancak merkez olmasına rağmen bir tane MOBESE yok. Alsancak’ta bizim bulunduğumuz muhitte, uyuşturucu satanları bizzat görüyoruz, hepsi bu sokaklarda. İzmir’in göbeğinde asayiş bitik durumda“ dedi.

HIRSIZLARDAN ŞİKAYETÇİ OLMAYANLARDA VAR
Hırsızlıktan bıktıklarını dile getiren Yücel, ’’Benim komşu esnaf arkadaşlarımında iş yerine hırsız girdi. Şikayetçi olmuyorlar. ’Bunlarla uğraşılmaz, polis yakalasa da mahkemeden hemen bırakıyorlar. Hedef olmayalım boş yere’ diye söylüyorlar.’’ dedi

HIRSIZLAR GÜVENLİK KAMERASINDA
Güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde emlak ofisine giren zanlılar, içerideki kameraya görünmemek için yönünü yukarı doğru çeviriyor. Daha sonra ise işyerinde bulunan para kasası, LCD ve bilgisayarları yüklenip götürüyorlar.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.