Alperen Ocakları’ndan özür telefonu ! ..

İdil Biret’i telefonuna ulaşan Gürgür, Ankara’da bulunan genel merkez binasından sanatçıya telefon açtı. Ancak telefona Biret’in eşi Şefik Büyükyüksel çıktı. İdil Biret’in telefona çıkamayacağını söylemesi üzerine Gürgür, Büyükyüksel ile konuşmak zorunda kaldı. Gürgür telefonda Büyükyüksel’e tepkilerinin organizatör firmaya ve afişe yönelik olduğunu ifade ederek, ”İdil Biret ve sanatıyla bir sorunlarının bulunmadığını’ dile getirdi.

Bu hareketin demokratik bir tepki olarak görülmesi gerektiğini söyleyen Gürgür, ancak bir özeleştiri yaparak, ”Bu tepkinin bu şekilde değil de daha yumuşak bir uslüpla dile getirilmesi daha doğru olurdu” şeklinde konuştu.

Gürgür, Biret’in kocasına telefonda; ”İdil hanımla bir sorunumuz yok. Kendisi milli bir sanatçımızdır. Sanatına ve kendisine saygı duyuyoruz. Tepkimiz organizatör firmaya yönelikti.” Açıklamasını yaptı.

Gürgür’ün konuşmaları üzerine Büyükyüksel ise, ”Samimi olduğunuzu bu konuşmanızdan anlıyorum. Oradaki çocuklar İstiklal Marşı söyleyip Türk bayrağı açtılar. Söylenen marş ve açılan bayrak bizim bayrağımızdır. Biz Plevne’den geldik. Eşim de Kafkasya’dan Şeyh Şamil’in soyundan gelmiştir. Bunları bilip ona göre hareket etmek lazım. İndirilen afişte eşimin adı vardı, bu çirkindi. Bu tepkileri kontrol edip böyle davranışlara girilmemelidir.” diye konuştu.

Büyükyüksel, Alperen Ocakları başkanına açtığı telefondan ötürü teşekkür ederek eşi İdil Biret’e yaptıkları konuşmayı ileteceklerini aktardı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.