Adliyedeki kavganın nedeni gasp değilmiş

İstanbul Adalet Sarayı önünde bıçaklı yaralama olayına karışan 2 kişi yakalanırken, olayın gasp değil alacak verecek meselesi yüzünden yaşandığını ortaya çıktı.
Olay, Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde saat 12.00 sıralarında meydana gelmişti. İddiaya göre, postaneye işlem yapmak üzere gelen Hasan Yılmaz, şüpheli iki şahıs tarafından konuşmak için adliye dışına çağrılmış ve ardından çıkan tartışma sonucu bıçaklanmıştı. Saldırganlar olay yerinden kaçarken yaralıya ilk müdahaleyi çevredeki polis ekipleri yapmıştı. Olay yerinde ön ifadesi alınan Hasan Yılmaz, “Beni adliyenin içinden çağırıp bıçakladılar. Para istediler benden. Şahısları gördüm, tanıyorum. Şikayetçi olacağım” diye konuşmuş ve olayın bıçaklı gasp olduğu iddia edilmişti.

SALDIRGANLAR YAKALANDI
Yılmaz’ın verdiği ifadeler doğrultusunda harekete geçen polis, kaçan 2 şüpheliyi akşam saatlerinde gözaltına aldı. V.K. (32) ve B.Y. (22) isimli şüpheliler sorgulanmak üzere emniyet müdürlüğüne götürüldü. Zanlılar, Yılmaz’ı tanıdıklarını ve meselenin gasp değil alacak verecek meselesi yüzünden çıkan bir tartışma sonucu yaşandığını itiraf ettiler.
Bunun üzerine soruşturmayı sürdüren ekipler, yaralama olayına karışan taraflar hakkında yasal işlem başlattı.
(İHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.