31 Aralık 2014 Yılbaşı Gecesi Hava Durumu Kar Yağacak mı?

Kar Geliyor, Soğuk ve yağışlı günler bizi bekliyor, uzun zamandır beklenen kar Balkanlar üzerinden Türkiye ye giriş yapacak..Orta Akdeniz üstünden yoğun bir şekilde gelecek olan yağışlı ve Balkanlardan gelen soğuk havanın tesiriyle 2014’ün son günü ile yeni yılın ilk günlerinde Marmara Bölgesi ile iç kesimler, kar yağışlı olarak geçecek.

Orta Akdeniz üzerinden gelen yılbaşı yağışlı ve Balkanlardan gelen soğuk havanın etkisiyle 2014’ün son günü ile yeni yılın ilk günlerinde Marmara Bölgesi ile iç kesimler,kar yağışlı geçecek, hava sıcaklıklarında 14 dereceye varan düşüşler görülecek.

Yılbaşında İstanbul’un hava durumu nasıl olacak en çok merak edilen konuların başında geliyor. Sıcaklıkların 11-12 derecelerde seyrettiği İstanbul yeni yıla mevsim normallerinin üzerinde bir sıcaklıkla girecek.

Türkiye, uzun bir aradan sonra yeni yılı karla karşılayacak. Yılın son günü kar yağışı bekleniyor. Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü, son yıllarda Doğu illeri dışında Türkiye’nin yeni yıla karla giremediğini ancak bu yıl Ankara, İstanbul, Bursa, Tekirdağ, Edirne, Balıkesir, Sakarya, Kocaeli gibi illerde kar yağacağı tahmininde bulundu.

İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Uçak ve Uzay Bilimleri Fakültesi Meteoroloji Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Orhan Şen, İstanbul’a 30 Aralık Salı gününden itibaren yeni bir soğuk hava dalgasının geleceğini belirterek, “Salı karla karışık yağmur, çarşamba ise kar bekliyoruz” dedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre, İstanbul’a mevsimin ilk karı, salı günü düşecek. Aynı gün hava sıcaklığının en yüksek 5, en düşük 2 derece olması ve karla karışık yağmur yağması bekleniyor. Kentte çarşamba günü ise yağışın kara dönüşeceği, sıcaklığın da bir dereceye düşeceği tahmin ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.