Kategoriler
Güncel Haberler Manşetler Yaşam

31 Aralık 2013/2014 Yılbaşı Gecesi İstanbul’da Toplu Ulaşım / otobüs tramvay vapur feribot Saatleri Kaça Kadar?

31.12.2013,İstanbul Büyükşehir Belediyesi yılbaşı önlemleri, şehiriçi ulaşımda ek seferler, acil telefonlar, 2013-2014 yılbaşı otobüs, metro, metrobüs, tramvay,teleferik,  vapur, feribot, deniz motorları, deniz otobüsleri TCDD tren saatleri ve ücret tarifesi, 31 Aralık 2013 İstanbul ulaşımı, yılbaşı gecesi için İstanbul ulaşımında yapılan düzenlemeler, 31 Aralık 2013 yılbaşı gecesi İETT otobüs metrobüs seferleri saat kaça kadar, 31 Aralık 2013 yılbaşı gecesi İstanbul metro seferleri saat kaça kadar, 31 Aralık 2013 yılbaşı gecesi İstanbul şehir hatları vapurları saat kaça kadar, 31 Aralık 2013 yılbaşı gecesi İDO feribot seferleri, 31 Aralık 2013 yılbaşı gecesi İstanbul MARMARAY sefer saatleri

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yılbaşı nedeniyle bazı önlemler aldı. Yılbaşı münasebetiyle artacak yoğunluğa paralel olarak metro, tramvay ve vapur seferleri artırıldı.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, İstanbullular’ın 31 Aralık yılbaşı gecesini rahat ve huzurlu geçirmesi için bazı önlemler aldı. Belediyeden yapılan açıklamaya göre, eğlence yerleri ve restoranlar başta olmak üzere işletmeler, zabıta görevlileri tarafından denetlenecek. Zabıta ekipleri, özellikle Taksim, Beyoğlu, Aksaray, Kadıköy, Bakırköy gibi eğlence merkezlerinin yoğun olduğu yerlerde işletme sahiplerini, fiyat tarifelerini asmaları, ilan edilen bu tarifeye uymaları hususunda uyardı. Ayrıca yılbaşını eğlence mekanlarında kutlayacak vatandaşların evlerine güvenle ulaşması için toplu ulaşım araçları gece saatlerinde de çalışmaya devam edecek.

İETT, hazırlanan normal ve ek sefer programına göre otobüs seferleri gerçekleştirecek. İstanbul’un temel ulaşım bölgelerine göre düzenlenen programda, ihtiyaç halinde otobüs seferlerine ilaveler yapılacak. Ayrıca, Metrobüs Hattı’nda halen 24 saat olarak gerçekleştirilen seferler, 31 Aralık yılbaşı gecesi de aralıksız sürecek. Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorun ve şikayetlerini 372 13 06 no’lu telefona iletebilecekler.

Ulaşım A.Ş. de yılbaşı münasebetiyle artacak yoğunluğa paralel olarak sefer sayılarını artıracak. 31 Aralık 2013 gecesi İstanbul Ulaşım A.Ş işletmesinde olan M1 Aksaray – Havalimanı Metro Hattı, M2 Şişhane – Hacıosman Metro Hattı, F1 Taksim – Kabataş Füniküler Hattı, M4 Kadıköy – Kartal Metro Hattı, T1 Bağcılar – Kabataş Tramvay Hattı, M3 Başakşehir – Kirazlı – Olimpiyatköy Metro Hattı ve T4 Topkapı – Habibler Tramvay hattında seferler 02: 00’ye kadar uzatılacak. Talep olması halinde seferler M2 Şişhane – Hacıosman Metro hattında sabaha kadar uzatılabilecek. 31 Aralık 2013 gecesi hatlarda yaşanacak yoğunluk ile doğru orantılı olarak görev yapacak güvenlik görevlisi sayısı da arttırılacak.

Şehir Hatları, yılbaşı gecesi artacak yoğunluğa paralel olarak bazı hatlarda gece 01: 00 ile 01: 30’a kadar ek vapur seferleri düzenleyecek. Gece saat 01.00’da Kadıköy’den Karaköy, Kabataş ve Beşiktaş’a, yine aynı saatte Üsküdar’dan Beşiktaş’a ek sefer düzenlenecek. 01.30’da ise Karaköy-Kadıköy, Kabataş-Kadıköy, Beşiktaş-Kadıköy ve Beşiktaş-Üsküdar arasında sefer yapılacak.

Vatandaşlar, İETT ile ilgili sorun ve şikâyetlerini 372 22 22 no’lu telefona iletebilecekler.

ULAŞIM A.Ş. de yılbaşı münasebetiyle artacak yoğunluğa paralel olarak sefer sayılarını artıracak. ULAŞIM A.Ş.’ye bağlı hizmet veren tüm raylı sistem hatlarının da gece 02.00’ye kadar hizmet vermesi bekleniyor.

İtfaiye Müdürlüğü ekipleri aralıksız görevlerini sürdürürken, görevli sayısı normal güne göre iki kat arttırılacak.

Hava şartlarının kötü olması durumunda Yol Bakım Müdürlüğü ve AKOM ekipleri de görev başında olacak.

Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı ekipler Avrupa ve Anadolu yakalarında minibüs, taksi ve dolmuşları denetleyecek. Aynı zamanda ekipler, yılbaşı gecesi saat 20.00’den itibaren yeme, içme, konaklama ve eğlence yerlerini kontrol ederek diğer belediye ekipleriyle koordineli olarak denetimlerini sürdürecek.

Vatandaşlardan ve ilçe belediyelerinden merkeze gelen müracaatlar üzerine ekipler ilgili yerlerde kontrollerini yapacaklar.

Vatandaşlar şikâyetlerini 0 212. 521 84 65 / 3 hat numaralı telefona iletebilecek.

İSKİ, tam kapasiteyle su verecek. Olabilecek su arızası ve kanal tıkanmasıyla ilgili tedbirleri alacak ve nöbetçi ekip sayısını artıracak.

 

YILBAŞI GECESİ İLE İLGİLİ ULAŞIM SAATLERİ NETLEŞTİKÇE GÜNCELLENECEKTİR.

 

RAYLI SİSTEMLER  METRO SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

İETT OTOBÜS SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

METROBÜS SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

ŞEHİR HATLARI SAATLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

İDO DENİZ SEFERLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

…………………

ACİL ARAMALAR İÇİN:

BEYAZ MASA: 153

HIZIR ACİL: 112

İTFAİYE: 110

İSKİ: 185

İGDAŞ: 187

POLİS: 155

ZABITA: 0212 521 84 65 (Santral)

İETT: 0 212. 372 22 22 (Çağrı Merkezi: 444 1871)

ULAŞIM A.Ş: 444 00 88

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.