11 Eylül Saldırısı/11 Eylül ABD İkiz Kuleler Saldırısı

11 eylül 2013 abd ikiz kuleler , amerikadaki ikiz kulelerin sırrı, ikiz kuleleri kim vurdu,11 eylül saldırısı,11 eylül 2001,11 eylül saldırılarında kaç kişi öldü,ikiz kuleleri yıkan uçağın kodu..

11 Eylül saldırıları, El Kaide tarafından 11 Eylül 2011 tarihinde düzenlenen Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan sivil ve askerleri hedef alanbir dizi terör saldırısı.

196829_11-eylulSaldırı: Pentagon’un saldırılarda hasarlanan 14. bölümü. Hasarın kaynağı ile ilgili Amerika Birleşik Devletleri resmî kaynakları bir uçağın çarptığını belirtmektedir. United Airlines Uçuş 93’ün enkazından olduğu söylenen bir parça (Gövde kanatlar vs. ait bir iz bulunamamıştır.)

Yerel saatle 08:46:30 da Amerikan Hava Yolları’na ait kaçırılan bir yolcu uçağı Dünya Ticaret Merkezi Kuzey Kulesi 94.-98. katları arasına kulenin kuzey tarafından çarptı. Bina çarpmadan 102 dakika sonra yıkıldı.Yerel saatle 09:02:59 da ikinci bir uçak Dünya Ticaret Merkezi güney Kulesi 77.-85. katları arasına kulenin güney tarafından çarptı. Bina çarpmadan 56 dakika sonra yıkıldı. Yerel saatle 10:03:11 de Washington D.C.’un 240 km(150mil) kuzey batısına, Pensilvanya Shanksville kırsalıda dördüncü bir uçağın düştüğü açıklandı. Olay yerinde büyük bir uçak enkazına rastlanmadığı söylentileri dolaştı. Resmî makamlarca uçak enkazının olduğu vurgulanmıştır.Ayrıca birçok uçak parçaları da bulunmuştur.

ABD hükümetinin açıklamalarına göre olaylar şöyle gelişti: 11 Eylül 2001 Salı günü ABD’de dört yolcu uçağının ikisi New York’taki Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerine, bir diğeri Washington D.C.’de Pentagon’a çarptı. Sonuncu uçak ise yolcular ve uçağı kaçıranlar arasındaki mücadeleden sonra 150 mil uzakta, Pensilvanya kırsalında düştü. Dünya Ticaret Merkezi kulelerine çarpan uçaktaki teröristlerden birinin pasaportu uçağın kuleye çarpmasından sonra aşağıya fırlamış ve bölgedeki bir polis tarafından bulunmuştur. Teröristlerin havaalanına gelirken kullandıkları ve havaalanının otoparkına bıraktıkları araçta uçak kullanım kılavuzu ve Kur’an bulunmuştur. Amerikan hükümetinin araştırmasına ve 11 Eylül Komisyon Raporu’na göre yolcu uçakları Usame Bin Ladin’in lideri olduğu El Kaide örgütünün 19 üyesi tarafından kaçırıldı ve eylem gerçekleştirildi.

11_eylul_itfaiyecilerinin_gizemli_olumleri13473556610_h923187ABD, 11 Eylül 2001 tarihinde Dünya Ticaret Merkezi’ne düzenlenen terör saldırılarının yıl dönümü öncesi yoğun hazırlık içerisinde.

Anma törenleri için en büyük hazırlık, yıkılan İkiz Kuleler’in (Dünya Ticaret Merkezi) bulunduğu bölgeye dikilen 9/11 Memorial (anıt) alanında yapılıyor. New York Belediyesi ve İtfaiye Departmanı’nın çevre düzenlemesi tamamlanırken, bölgedeki güvenlik önlemleri de artırıldı. Ölenlerin yakınlarının yanı sıra dünyanın çeşitli bölgelerinden gelen binlerce kişinin katıldığı anma törenlerine, geçen yıl olduğu gibi bu yıl da siyasi liderlerin gelmesi beklenmiyor.

New York’a gelen turistlerin uğrak yerlerinin başında olan 9/11 Memorial, geliri Ulusal 11 Eylül Anıtı ve Müzesi Vakfı’na bağışlanan biletlerle yıl boyunca gezilebiliyor. 11 Eylül saldırılarıyla yıkılan İkiz Kuleler’in yerine inşa edilen yeni Dünya Ticaret Merkezi’nin yapımı da hızla tamamlanıyor. Sembolik olarak Amerika’nın bağımsızlık yılını temsilen 1776 feet (541 metre) yüksekliğinde dizayn edilen yeni kompleksin resmi açılışının 2014 baharında yapılması bekleniyor.

Öte yandan “Bir milyon Amerikalı korkuya karşı yürüyor” (MAMAF) adlı platform, 11 Eylül günü, 1 milyon Amerikalıyı Beyaz Saray’a yürüyüşe çağırmıştı. Platformun sözcüleri, saldırıların Müslümanlar tarafından yapılmadığını ifade ederek, “Amerika’da ve dünyanın diğer bölgelerindeki Müslümanların günah keçisi gösterilerek, nefret ve korku adına hedef gösterildiğini” ileri sürmüştü.

Öncesi: 11 Eylül 2001 Salı günü ABD’de dört uçak ile düzenlenen saldırılarda eylemciler iki uçakla New York’taki Dünya Ticaret Merkezi gökdelenlerine intihar saldırısı düzenlemişti. Resmi kaynaklar, diğer iki uçaktan birinin ABD’nin başkenti Washington’da bulunan Pentagon’a çarptığını, sonuncusunun ise yolcular ve uçağı kaçıranlar arasındaki mücadeleden sonra New York’a 150 mil (240 km) uzaktaki, Pensilvanya kırsalında düşürüldüğünü bildirmişti.

1378592749912ABD’de 11 Eylül 2001’de İkiz Kuleler’e düzenlenen terör saldırısının anısı için yaptırılan müze, 2014’te açılacak. Yeraltına doğru 22 metre derinlikte inşa edilen müzedeki nesneler saldırının izlerini taşıyor

ABD’de, Dünya Ticaret Merkezi saldırısını ölümsüzleştirecek müze için geri sayım başladı. Dünyanın en çok etki uyandıran terörist eylemi olarak nitelendirilen “11 Eylül” saldırısının gerçekleştiği İkiz Kuleler’in bulunduğu yere “Ulusal 11 Eylül Anıt-Müzesi” inşa ediliyor. Hazırlık aşamasının sona ermek üzere olduğu bildirilen ve 2014’te açılacağı duyurulan müze basına tanıtıldı. Dünya Ticaret Merkezi’nin saldırıda yıkılan İkiz Kuleler’inin bulunduğu yere inşa edilen müzede, 11 Eylül olayını simgeleyen devasa nesnelerin yanı sıra terör eyleminin yarattığı trajediyi gözler önüne seren kişisel eşyalar da sergilenecek.

ENKAZDAN ÇIKARILDI
Ziyaretçiler, müzenin girişinde İkiz Kuleler’in temelini ayakta tutan, 25 metrelik devasa “çelik çatallar”la karşılaşacaklar. Binalar yıkıldıktan ancak 99 gün sonra kaldırılan enkazdan çıkan ve hâlâ yangının izlerini taşıyan “çelik çatallar” müzenin en büyük ve sembolik değere sahip parçaları. Yeraltına doğru 22 metrelik bir derinlikte inşa edilen müzenin ziyaretçi merdivenlerinin yanında Dünya Ticaret Merkezi’nin acil durum merdivenleri de sergilenecek. 11 Eylül günü yüzlerce insanın kaçmak için kullandığı bu hayat kurtaran merdivenler, müzenin bir diğer önemli parçası olarak tanıtıldı.

KİŞİSEL EŞYALAR
Binanın çelik iskeletinden devasa parçalar, beton merdivenler, tahrip olmuş itfaiye araçlarının yanı sıra 11 Eylül kurbanlarının kol saatleri, kişisel eşyaları ve hatıralarını anlatan küçük objeler de müzede yer alacak. “Müzedeki her nesnenin bir hikâyesi var” açıklamasını yapan müze müdürü Alice Greenwald, “Bu nesneler 11 Eylül’ün trajik anısıyla bir bağ kurabilmemizi sağlıyor” dedi. 9/11 Anıtı müdürü Joe Daniels ise “Müze sayesinde 11 Eylül’ün hikâyesi gelecek nesillere aktarılacaktır” dedi.

11eylul-kİkiz Kuleleri Kim Vurdu? 

1. ikiz kulelerin sahibi olan yahudi asilli Larry Silverstein adli kisinin 9/11 olayindan tam 1 ay once ozellikle “teror saldirilarini” kapsayan yeni bir sigorta sozlesmesi yaptigini, ve 9/11 olayindan sonra bu sozlesme sayesinde sigorta firmasindan tam 7 MILYAR dolar aldigini biliyormuydunuz?

2. New York belediye baskani Mayor Guliani’nin 9/11 olayinda daha henuz binalar yanar durumdayken ve kimsenin binalarin cokecegini tahmin bile edemezken kendi agzindan bir canli roportaj sirasinda ” Binalar cokecegi icin itfaiyecileri binadan cikarttik” dedigini biliyormuydunuz? Peki nerden biliyordu?

3. 9/11 olayindan tam bir ay once her iki binaninda “yangin” ihbariyla bosaltildigini biliyormuyudunuz? yoksa binalari cokertecek olan bombalar o zamanmi yerlestirilmisti?

4. ikiz kulelerin cokusunun nedeni amerika tarafindan ucaklarin binaya vurmasi ve ucaktan sizan yakitin binanin celiklerini eritmesi nedeni ile olmustur dendi. peki Tower 7, yani ikiz kulelerin hemen 100 metre otesinde caddenin karsisindaki olan bina neden durduk yere coktu? ve bu coken 3. binanin bodrum katindaki milyarlarca dolar amerikan hazinesine ait para ve altinlardan sadece %1’inin enkaz altindan ciktigi ve geri kalaninin mechul oldugunu biliyormuyudunuz? tower7 ‘nin imha edilme amaci bumuydu yoksa?

5. kulelere carpan ucaklarin gorgu taniklari, ucaklarin hicbirinde pencere yoktu dedigini, ve yolcu ucagi degilde daha cok kargo ucagina benzedigini soylediklerini biliyormuydunuz? hayir vardir diyenler google veya you tube dan istedikleri kadar baksinlar. bakalim cam gorebileceklermi? yoksa o ucaklar amerika askeri arastirma enstutusune ait uzaktan kumandali imha ucaklarimiydi?

6. ne hikmettirki devasa yarim milyon ton celik binayi cokerten ucaklarin yakit deposu icerideki yolcularin hicbirini yakmamiski olaydan bir kac gun sonra teroristlerin kimliklerini bile ortaya cikartmislardir. koskoca binanin cokmesine neden olan yangin, bu kimligi belirsiz teroristlere nasil olurda hic bir zarar vermezki olaydan sonra kimlikleri tespit edilmistir. Bu durum hangi akla mantiga sigar?

okl11 eylül saldırılarında kaç kişi öldü?

Amerika Birleşik Devletleri’nde New York kentinde Manhattan semtinde bulunan Dünya Ticaret Merkezine Amerika saati ile 08:46′da Amerika Hava yollarına bağlı kaçırılan yolcu uçağının 11 Eylül 2001 tarihinde  ikiz kuleler olarak adlandırılan Dünya Ticaret Merkezinin Kuzey Kulesi’nin 94. ve 98 katları arasına çarpmıştır. Uçak çarptıktan yaklaşık olarak 102 dakika sonra kuzey kulesi yıkılmıştır.

İkinci Uçak ise yine Amerika saati ile 09:02 sırasında bu sefer güneyde bulunaan diğer kulenin 77. ve 85.katları arasına çarpmıştır. Bu kule ise yaklaşık olarak 56 dakika sonra yıkılmıştır. Kaçırılan 3.Uçağın saat 10:03 civarında Pentegon’a düşdüğü,  4.Uçağın ise Pensilvanya eyaletininde Shansville kırsalına düşmüştür.

Yapılan Araştırmalar neticesinde 11 Eylül saldırısının El Kaide örgütü tarafından yapıldığı açıklanmıştır.El kaide üyesi 19 kişinin bu eylemi gerçekleştirdiği  ve hepsinin öldüğü açıklanmıştır.Bu saldırı sonucu 2976 sivil hayatını kaybetmiş yaklaşık olarak 6300 kişi yaralanmıştır.

İddialar:

FRANCESCO COSSIGA: BAHANE

82 yaşında vefat eden İtalyan Eski Cumhurbaşkanı Francesco Cossiga, “11 Eylül saldırıları CIA ve MOSSAD tarafından, İslam dünyasını suçlamak ve Batılı güçleri Irak ve Afganistan’a müdahaleye tahrik etmek için planlanıp gerçekleştirildi” demişti. Cossiga, “Saldırıların arkasındaki akıl son derece sofistike olmalı. Sadece fanatik kamikazeler devşirecek kadar değil, aynı zamanda yüksek uzmanlık düzeyinde personele sahip olacak kadar büyük imkânları da olmalı” dedi. Bir tek şey ekleyeyim: Bu saldırılar radar sistemine ve uçuş güvenlik elemanları arasına sızılmadan gerçekleştirilemez.

ABD VE GLADIO

Açık sözlülüğüyle tanınan Cossiga, 60, 70 ve 80’lerde Avrupa’daki bombalama olaylarından sorumlu tutulan ve temel uzmanlık alanı ülkelerdeki yerel politik muhalefetin üzerine yıkılacak eylemler gerçekleştirmek olan NATO himayesindeki Gladio örgütünün varlığını ifşa ederek yapılanma içindek rolünü de itiraf etmişti İfşaatlarıyla İtalyan siyasi düzenini rahatsız eden Cossiga, 1992’de istifa etmek zorunda kalmıştı. MOSSAD, 11 Eylül’de ne tür bir saldırı olacağını biliyor muydu? Ve bunu Amerikalılar’a söyledi mi? Raporlar, MOSSAD’ın, Mart 2001’den beri Ladin’in major (büyük) bir saldırı düzenleyeceğini bildiğini gösteriyor. MOSSAD, bu saldırının büyük bir Yahudi binasına ya da sinagoglara yönelik olabileceğini düşünüyordu.

KULELERDE ÖLENLER

İkiz kulelere yapılan saldırılar sonucunda toplam 3 bine yakın kişi hayatını kaybetmişti. Saldırılar sonucu ölen Yahudi sayısı 373, olarak kayıtlara geçti. İkiz kulelerde çalışan Yahudi sayısı, 4 bin gösterilmekte. Bunların önemli bölümünün saldırı anında ikiz kulelerde bulunmamasının gizemi, henüz aydınlanmadı. Bazı kaynaklar, MOSSAD’ın uyarıda bulunduğunu savunuyor.

CEVAP BEKLEYEN ÖNEMLİ 5 TANE SORU

1. Kaçırılan uçaklar niye durdurulamadı? Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri, kaçırılan dört uçaktan hiçbirini neden durduramadı ya da düşüremedi? ABD Başkan Yardımcısı Dick Cheney’in uçaklara dokunmamaları için orduya talimat verdiği iddia edildi.

2. İkiz Kuleler’in Çökmesi: İkiz Kuleler’den geriye kalan boşluk. Soru: İkiz Kuleler neden bu kadar çabuk (yani birkaç katta çıkan yangın 1-2 saattir sürüyorken) ve kendi içine doğru çöktü?

3. Pentagon Saldırısı: 11 Eylül sabahı Pentagon
Amatör bir pilot, ticari bir uçağı çok zor bir manevrayla dünyanın en güçlü ordusunun komuta merkezine nasıl çarpabilir? Üstelik bunu olası bir uçak kaçırma uyarısından 78 dakika sonra nasıl yapabilir?

4. Dördüncü Uçak: United Havayolları’nın 93 sefer sayılı uçağı, United uçapının enkazı Pensilvanya’nın Shanksville bölgesindeki enkaz alanı neden o kadar küçüktü ve uçağın parçaları görülmedi?

5. Dünya Ticaret Merkezi’nde 7 numaralı binanın yıkılması, Dünya Ticaret Merkezi’nde 7 numaralı bina Bugüne dek hiçbir çelik kafesli gökdelen yangın yüzünden yıkılmamışken, uçağın çarpmadığı bir bina nasıl bu kadar çabuk ve simetrik bir şekilde yıkılabilir?

Tarih : 10.09.2013 Gösterim : 18403


SENDE YORUM YAP !
Bu Habere 1 Yorum Yapılmıştır.
  • umran diyor ki ;
    12 Eylül 2013 13:07

    türkler kurtuluşu ABD de kendisine karşı yapılan saldırıyı kutlar .dünya ne garip

DİĞER VİDEOLAR